Допомога українцям у США: доступні програми та виплати
Зміст
Які можна отримати пільги для біженців у США?
Допомога біженцям у США: де оформити та які потрібні документи
Більшість країн у всьому світі допомагають біженцям з України після повномасштабного вторгнення РФ. Сполучені Штати Америки також надають політичний притулок для українців із різноманітними програмами та виплатами. Це допомагає людям, яким довелося вимушено кинути свій будинок похапцем, швидше адаптуватися і легше освоїтися в новій, невідомій для них державі. У США діє програма для біженців Uniting for Ukraine. Також надаються гуманітарні паролі, термін яких було продовжено для українців.
Головною перевагою для біженців з України в США є право на проживання та велика кількість програм із соціальної підтримки. На державну допомогу мають право українці з гуманітарним паролем та низьким рівнем доходу (або зовсім без доходу), які прибули на територію цієї держави з 24 лютого 2022 року до 30 вересня 2023 року. Сюди входять особи, які отримали пароль на мексиканському або зареєструвалися на канадському кордоні, прибули за програмою Uniting for Ukraine, а також ті, хто має право на пільги нарівні з біженцями. Однак, у деяких штатах такий перелік осіб може відрізнятися і термін дії програми U4U не обмежений, тому такі мають великі шанси отримати підтримку незалежно від терміну в'їзду.
Детальніше дізнатися про те, чи доступний політичний притулок українцям у США через війну, що вибухнула, ви можете у нас на сайті. Також у нашій статті докладно розказано про продовження статусу тимчасового захисту в ЄС і Німеччині, ось посилання на неї.
Які можна отримати пільги для біженців у США?
Допомога та пільги в основному надаються протягом дії терміну гуманітарного пароля. Це триває, доки біженець відповідає всім критеріям доходу, які передбачає певна програма допомоги. Варто зазначити, що якщо ви потрапили по гуманітарному паролю і потім набули статусу TPS, то фінансова допомога не втрачається через зміну вашого статусу. Підтримка нараховуватиметься до закінчення терміну саме гуманітарного пароля.
Ось на яку допомогу в Америці можуть розраховувати біженці:
- Медична страховка у США українцям на безоплатній основі: Medicaid або RMA. Medicaid надається певним категоріям осіб та сім'ям, яких фінансує держава. В основному це сім'ї з дітьми, люди похилого віку, інваліди, вагітні жінки і т.д. Вона доступна у 9 штатах (Канзас, Південна Кароліна, Техас, Теннесі, Алабама, Флорида, Вайомінг, Джорджія, Міссісіпі). Українцям, які перебувають у даних штатах та не відповідають вимогам цього страхового поліса, надається право отримати Refugee Medical Assistance. Вона видається протягом перших 12 місяців із моменту прибуття на територію держави. Ці страховки покривають усі необхідні медичні послуги. Сюди входять діагностичні дослідження, невідкладна допомога, візит до лікаря, госпіталізація, ліки за рецептом, лікування хронічних захворювань та стоматологічні послуги. Але це також залежить від штату. Зверніть увагу, що наявність поліса медичного страхування забезпечує спокійне проживання у державах за межами України, тому про це можна подбати перед виїздом у перевірених страхових агентів.
- Грошова допомога на харчування: за програмою SNAP, у Каліфорнії – CalFresh, біженцям видається фінансова допомога на їжу. Українським біженцям видається дебетова картка EBT. На неї щомісяця надходить певна сума, витратити яку можна лише на харчові продукти. Зняття готівки з такої картки неможливе. За програмою Supplemental Nutrition Assistance Program, українцям видається максимум 291 долар на одну особу, 535 доларів на сім'ю, у складі якої двоє людей, а також на склад сім'ї з трьох людей - 766 доларів. Якщо заявник має майно, грошову допомогу або будь-який дохід, сума виплати може бути меншою.
- Грошова допомога біженцям в Америці Temporary Assistance for Needy Families: видається сім'ям, у складі яких є неповнолітні діти та вагітним жінкам. У Каліфорнії вона називається CalWORKs. Це тимчасова виплата, програма діє доки знайдеться нове місце роботи і мігрант знову стане самодостатнім. Держава при цьому допомагає вам швидше знайти роботу, відвідуючи школу для допомоги у працевлаштуванні або різноманітні заходи, що сприяють цьому. Звільняються від цієї вимоги лише жінки з новонародженими дітьми та люди, які доглядають члена сім'ї з інвалідністю. Сума цієї виплати залежить від штату та розміру сім'ї біженця. Гроші видаються на картку EBT, чеком TANF або прямим переказом на рахунок у банку.
- Фінансова підтримка RCA (Refugee Cash Assistance): спрямована на підтримку пар без неповнолітніх дітей та одиноких людей, тобто для тих, хто не має права отримувати TANF. Ця допомога сплачується протягом 12 місяців після прибуття. Тут також сприяють активне працевлаштування. Після того, як допомогу схвалено, ви прямуєте до місцевої служби адаптації та переселення. Вони допомагають знайти перше робоче місце в Америці. Сума за такою програмою також залежить від штату.
- Грошова допомога інвалідам та людям похилого віку: SSI (Supplemental Security Income) призначена для людей з інвалідністю та людям віком від 65 років. Подається заява на таку допомогу в офісі Social Security Administration, де потрібен лише паспорт, форма I-94 та номер соціального страхування. На людину максимальна сума на місяць становить 943 долари на одну особу. Якщо це подружня пара та обидва мають право на отримання цієї виплати, то сума становить 1415 доларів. Деякі штати мають додаткову доплату з власного бюджету. Дуже важливо, що пенсіонери з України після прибуття в США можуть також отримувати пенсію від держави.
- Програма матерям і дітям: допомога WIC (Women, Infants and Children Aid) надається незаможним вагітним жінкам, дітям до п'яти років і матерям, що годують. Ця програма складається з надання корисних харчових продуктів, а також доступу до медичних оглядів.
Крім усіх цих програм, біженцям у США також доступна допомога з житлом, працевлаштуванням та оформленням необхідних документів іммігранта.
Допомога біженцям у США: де оформити та які потрібні документи
Основні пільги, такі як TANF, RCA, Medicaid/RMA або SNAP, оформлюються в агенціях із соціального забезпечення у вашому окрузі. Там проводиться співбесіда і вам необхідно взяти із собою такі документи:
- Паспорт.
- Форма I-94, яка видається на кордоні або видруковується онлайн.
- Доказ про перебування у певному штаті. Це може бути будь-який офіційний лист, де вказано ваше ім'я та адресу (квитанція про оплату комунальних послуг з вашим ім'ям, договір оренди, лист власника будинку про проживання в ньому та інші подібні документи).
- Номер соціального страхування. Якщо його немає, то потрібний доказ, що було здійснено подання на його отримання (квитанція з Управління соцзабезпечення або форма I-765 з повідомленням про його прийняття USCIS).
Важливо пам'ятати, що будь-які пільги для біженців у США діють на період дії гуманітарного пароля. Отримавши допомогу від держави, ви можете набагато легше адаптуватися та обжитися у чужій країні.