Уряд США робить все можливе для спрощеного перебування українців за кордоном. Це є чудова нагода переїхати у безпечне місце та навіть залишитися там у майбутньому. Можливостей для в'їзду до США та подальшого перебування українців у цій державі на цю мить досить багато. Америка продовжує приймати біженців, надаючи їм захист різних програм. Найвідоміша - Uniting for Ukraine програма, яка має величезний успіх серед українців. Є спеціальна програма для в'їзду за спрощеними процедурами, для якої потрібен окремий дозвіл.
Так само діє соціальна підтримка для біженців і продовження терміну гуманітарного пароля. Тому ті українці, які отримували дозвіл на роботу та проживання шляхом гуманітарного пароля, можуть подати заяву на його продовження.
У нас на сайті ви можете дізнатися інформацію: чи доступний притулок у США для українців, які рятуються від війни в Україні. Які є програми допомоги українським біженцям у США, детальніше про це.
Президентом Джо Байденом було запроваджено програму для біженців у США Uniting for Ukraine, яка є аналогом тимчасового захисту в Європейському Союзі. На сьогодні це єдиний варіант для українських біженців в'їхати в Америку, окрім туристичної візи. Вона включає проживання, роботу та право на в'їзд до цієї держави строком до 2 років. Також у Штатах дозволено продовження гуманітарного пароля з 27 лютого 2024 року. Тому, якщо термін вашого пароля закінчується, ви можете продовжити його на строк до 2 років.
Ось головні умови для участі у цій програмі:
Під час подання заявки на програму U for U варто бути дуже уважним, адже самостійне оформлення має певні складнощі. Будь-яка неточність при заповненні анкети, невпевненість при співбесіді або відсутність необхідної довідки можуть призвести до відмови. У таких випадках ми радимо звертатися до досвідчених юристів, які займаються повним супроводом упродовж усіх етапів. Так ви не потрапите на шахраїв і навіть можете уникнути зайвих фінансових втрат.
Українцям із гуманітарним паролем у Сполучених Штатах Америки найкращим варіантом для довгострокового перебування є сімейна імміграція. Є два види сімейної міграції:
Якщо у вас є близький родич із громадянством США або він є власником зеленої карти (є постійним жителем Америки на законодавчому рівні та має дозвіл на спонсорство), то це реальний шанс залишитися біженцям з України до США на довгий термін.
Туристична віза видається українцям у США на 10 років з дозволом на багаторазові поїздки як турист до Америки. Тривалість одного візиту складає до 180 днів. Проте конкретна кількість днів для перебування за такою візою формується прикордонниками в аеропорту. При першому в'їзді зазвичай ставиться 180 днів, але варто зауважити, що понад 4 разів протягом року не рекомендується їздити до Штатів. І бажано використовувати не всі ці дні із дозволеного терміну.
Для отримання такої візи вам потрібно буде підготувати наступний пакет документів:
Заявка на туристичну візу США подається у будь-якому представництві. Необхідно буде пояснити та підтвердити мету своєї поїздки офіцерові під час співбесіди. Хочемо зазначити, що пред'явлення броні чи квитка можуть розцінювати як тиск та негативно вплинути під час ухвалення рішення консульством.
Частим питанням є термін отримання візи. Найголовнішим чинником є очікування співбесіди. Це може тривати від двох тижнів до кількох місяців, а саме при співбесіді приймається рішення про видачу візи або відмову. При схваленні українець вже наступного дня може отримати свій паспорт із візою. Якщо вам буде відмовлено, то прийде письмове повідомлення про це.
В Америці щорічно розігрується Державним департаментом одна з кількох міграційних віз. Після виграшу в лотереї, яка називається Diversity Immigrant Visa Program, заявник має право отримати Diversity Visa. У цей час українець в Америці має бути законним і подати заяву для зміни його статусу.
Є також візи для учнів та обмінні, робочі, гостьові, транзитні тощо. З повним списком доступних віз по гуманітарному паролю ви можете ознайомитись самостійно на сайті Державного департаменту Сполучених Штатів. Тут же можна ознайомитись з усіма умовами їх отримання та необхідним списком документації.