Сполучені Штати Америки - це економічно розвинена країна з великими можливостями та перспективами. У цій державі величезна різноманітність ринку праці з гарним кар'єрним зростанням. Більшість мігрантів приїжджають сюди заробити, а також залишитися на ПМП. Якщо ви не є громадянином Америки і у вас немає green-карти, в обов'язковому порядку оформляється дозвіл для працевлаштування (EAD). Це спеціальний документ, який дозволяє працювати в Америці легально.
Для українців в Америці зі статусом біженця автоматично видається дозвіл на роботу службою USCIS. Немає потреби подавати заявку й оплачувати збір EAD. Форма I-765 обробляється автоматично під час прибуття в штати, якщо ви біженець. Відразу ж після схвалення на ваше ім'я створюється дозвіл на роботу. Протягом 30 днів видається особиста EAD-карта. Поки ви очікуєте на неї, можна користуватися формою I-94, щоб довести, що ви маєте право для легального працевлаштування. Якщо ж особа отримала тимчасовий притулок, подавати заяву для дозволу на роботу не потрібно. Ви його отримаєте негайно, як тільки надається притулок.
Нелегальна робота на кшталт ведення власного бізнесу, неповний робочий день або роботи в інтернеті без дозволу, тягне за собою дуже серйозні наслідки. Можуть депортувати мігранта або анулювати візу.
Для наших співвітчизників, хто проживає в цій країні під тимчасовим притулком, буде корисною й інша інформація за темою. Наприклад, які є програми імміграції в США для біженців з України. Або ж важлива інформація про дотації, що виділяються в США українцям під захистом U4U.
Якщо ви не подавали заявку на політичний притулок або статус біженця, потрібно оформляти дозвіл на роботу Америки для українців в USCIS. Ось основні кроки подання заяви:
Вас можуть повідомити про необхідність послуги біометрії в повідомленні з інструкціями. Це можуть бути будь-які біометричні дані для підтвердження особи людини, наприклад фотографії, відбитки пальців або цифрові підписи. Це додатково коштуватиме 85 доларів, однак тим, хто очікує на притулок, цей збір платити не потрібно. При оплаті неправильної суми заявку на роботу в США для українців можуть відхилити.
Термін дії EAD - до 5 років. Він залежить від статусу імміграції і діє цей термін у разі якщо:
Це нове правило діє для заявок, які подали 27 вересня 2023 року і після. Іншим міграційним статусам дозвіл видається на інший термін дії.
Якщо термін вашого дозволу закінчився або скоро закінчується, слід подати заяву на продовження. Для цього використовується нова форма I-765 і знову потрібно платити збір. Заявка подається за 180 днів до закінчення терміну або заздалегідь. Автоматично продовжується дозвіл біженцям та особам, які шукають притулок, власники TPS, які очікують на надання притулку та інші категорії.
Щоб успішно знайти роботу в Америці, варто вивчити всі нюанси спеціальностей, які вам підходять. Дуже важливо стисло і чітко скласти резюме на основі зазначення своїх основних досягнень. Рівень англійської мови має бути хоча б розмовний. Переглядайте вакансії щодня з розсилкою резюме, це збільшить ваші шанси на успішний пошук. Ви можете знайти роботу самостійно з дому на таких сайтах:
Ще один варіант для пошуку - соціальні мережі. У фейсбуці є достатня кількість груп, де регулярно виставляють оголошення про вакансії роботи в Америці для українців. Також є групи, де ви можете написати пост про те, що шукаєте роботу. Це добре тим, що можна уточнити особливості у вигляді бажаного графіка та інших моментів стосовно роботи і не тільки. Наприклад, Наші в США / Ukrainians in the USA, Українці в США, Робота в США для Українців! Тільки перевірені вакансії. JOB USA.
Можна також обстежити свій район на оголошення «Help Wanted». Вам потрібно представитися і запитати про вакансію. Можливо потрібно буде заповнити заяву паперового типу. Місцеві газети та сайти теж часто викладають оголошення про набір співробітників. Ще один варіант - подивитися найближчі компанії та зателефонувати їм з метою з'ясувати, чи є у них набір робітників.
Безплатно допомагають у допомозі місцеві центри зайнятості, які можна знайти на сайті FindHello. Вони консультують і допомагають правильно скласти резюме. Якщо ви є біженцем, то ваше агентство з розселення обов'язково допоможе з пошуками.
Чи легко знайти роботу в США для українців? Ні, це досить трудомісткий і тривалий процес. Не потрібно здаватися навіть після низки відмов. Найголовніше - відгукуватися на якомога більше вакансій і грамотно скласти резюме, яке прикріплюється до кожного відгуку. Непоодиноким випадком у Штатах є чесна зворотна відповідь, яка вам покаже, якої помилки припустилися під час подання заявки.
Без знання мови теж цілком вистачає робочих місць. Це може бути робота в цеху на стрічці, на фабриці чи заводі, миття машин, роздача флаєрів на вулиці, садівництво, робота на будівництвах чи допомога в господарстві. Однак, низькокваліфікована робота й оплачується менше. Але в будь-якому разі, всі життєві потреби вона покриває.
Резюме дає роботодавцю уявлення про вас, як фахівця та особистість. Якщо правильно і грамотно його скласти, шанси на отримання бажаної роботи в США українцям збільшуються в рази. Більшість біженців володіють високими навичками і великим досвідом, однак через погано складене резюме, вони втрачають великі можливості. Ось найважливіші поради щодо заповнення резюму:
Уважно читайте вимоги компанії, адже багато хто вказує завантаження резюме на сайт або подання його онлайн. Якщо неуважно поставитися до запиту роботодавця, резюме можуть просто пропустити.