Робота в Іспанії для українців: можливості та переваги

Тематика статті

Більшість іноземців обирають саме Іспанію не лише як країну для проживання, а й для заробітків. Тут дуже вигідна економіка та гарні зарплати. Крім цього, кліматичні умови, доброзичливі жителі та дивовижна архітектура місцевості безперечно приваблює емігрантів. Роботу тут можна знайти українцям незалежно від освіти, стажу та навіть знання мови. Оклади в цій країні значно вищі, ніж в Україні. Тому навіть якщо ви хочете поїхати просто заради заробітків, Іспанія стане найкращим місцем для досягнення певних фінансових цілей.

За законами цього Королівства, легально працевлаштуватися в Іспанії можуть особи з посвідкою на проживання, зі статусом тимчасового захисту (українські біженці), візою з правом на роботу або члени сімей іспанців чи європейців. Без цього ви не отримуєте реєстрації у службі соціального страхування. Відповідно, і укладання трудового договору стає неможливим. Не легально можна буде влаштуватися лише на роботу без кваліфікації, без стажу та гарантій. Це впливає на пенсію у майбутньому.

Для українців в Іспанії може бути корисною й інша тематична інформація на нашому сайті. Для прикладу, як оформити тимчасовий захист в Іспанії українцям, або ж, що потрібно знати про оренду житла українцям в Іспанії.   

Робота в Іспанії: працевлаштування та популярні професії

В Іспанії дуже багато робочих вакансій, незалежно від статі, віку та кваліфікації. Багато вакансій у різних сферах діяльності зібрано на сайтах з працевлаштування в Іспанії. Там часто публікуються оголошення про пошук співробітників, тому ви завжди можете вибрати ліпший варіант. На підприємства беруть людей не лише з досвідом та відповідною освітою, а й простих робітників. Іноді навіть без знання мови вдається влаштуватися на виробництва. Також досить частою практикою у цьому Королівстві є сезонна робота. Пропонують контрактну форму праці на 1-3 місяці. Постійна оформляється терміном щонайменше 1 року.

Сезонні роботи найбільше актуальні у літній період. В основному робота пов'язана зі збиранням фруктів на плантаціях. Ці варіанти підходять і хлопцям, і дівчатам. Для таких контрактів не потрібно спеціальних кваліфікацій та навичок, володіння мовою та досвідом. Це така ж важка праця, але оплачується вона найчастіше менше, ніж інші.

Жінкам зі знанням мови знайти високооплачувану роботу буде дуже просто. Тут безліч вакансій няні, домробітниці чи доглядальниці. Ця робота ще й допоможе освоїтися у новій державі, ознайомитись із місцевою культурою та звичаями. Сюди можна віднести і сферу обслуговування: покоївка, продавець, офіціант тощо. Такі пропозиції можуть бути як сезонно, так і на тривалий період.

На постійній основі найчастіше потрібні такі фахівці:

  • IT та програмування.
  • Сфера сільського господарства.
  • Інженери.
  • Водії.
  • Гіди.
  • Фахівці у сфері краси (перукар, манікюр тощо).
  • У сфері кулінарії.
  • Сфера машинобудування.
  • Медики.
  • Хімічне виробництво.

Ці напрями широко розвинені в Іспанії. Тому якщо ви фахівець своєї справи, то обов'язково влаштуєтеся без особливих зусиль. Щоб працювати в Іспанії, обов'язково потрібна трудова віза, яка оформляється самостійно в посольстві або за допомогою приватних компаній. Її оформлення може тривати понад 10 днів.

Нелегалів тут наймати не люблять, бо роботодавцю за них доведеться сплачувати штрафи від 6000 до 15000 євро.

Робота для українців в Іспанії: нюанси працевлаштування

Процес пошуку роботи досить простий. Українські біженці можуть стати на облік на біржі праці. Однак, перспектива гарної роботи та швидкого пошуку тут мінімальна. Тому найкраще шукати самостійно на таких сайтах, як Jooble, Infojobs, LinkedIn, Indeed та Turijobs. Також зараз великою популярністю користується соцмережа Фейсбук, де можна знайти велику кількість груп із потрібною інформацією. Наприклад, Робота в Іспанії, Українці в Іспанії, Робота Іспанія та багато інших.

Отже, з чого краще розпочати пошук при працевлаштуванні? Виконуйте кожен крок, щоб процес пошуку став максимально легким:

  1. Створіть резюме. У ньому обов'язково мають бути контактні дані, дата народження, освіта у подробицях, надійна історія праці та фотографія. Бажано не робити його понад двох сторінок і чітко структурувати всі розділи та заголовки. Можна також додати додаткові навички, мови, посилання та досвід волонтерства.
  2. Знайдіть сайти з вакансіями в Іспанії
  3. Після того, як вибрали компанію, відправте своє резюме. Прикріплення супровідного листа збільшує шанси на роботу, адже це виділить вас серед усіх кандидатів. У ньому вказуйте свої плюси, які мотивуватимуть роботодавця взяти на роботу саме вас.
  4. Проходження співбесіди. В основному вони проводяться по скайпу із самим роботодавцем.
  5. Після позитивних результатів співбесіди – укладається контракт з компанією.
  6. Оформляєте візу із правом на роботу в Іспанії.
  7. Якщо ви перебуваєте не на території Королівства, а готуєтесь здалеку, варто забронювати квитки та готель/квартиру на необхідну дату.

Весь цей процес може тривати більше як місяць. Якщо ви не впевнені, що самостійно зможете все правильно зробити, можете звертатися до фахівців з працевлаштування.

Хочемо зазначити, що середня зарплата в Іспанії на 2024 рік становить 2720 євро на місяць. Під час перегляду вакансій звертайте увагу на запис “брутто-зарплата”. Це виплата без урахування податків, тому найкраще скористатися калькулятором, щоб розуміти яку ж суму в результаті ви отримуватимете на руки.

Чи можна влаштуватися зі своїм українським дипломом?

Навіть якщо ви успішно працюєте за своєю спеціальністю в Україні, ви є професіоналом своєї справи, на жаль, в Іспанії це не матиме великого значення. Потрібно обов'язково підтвердити свою освіту, здобувши диплом на території Королівства. Є встановлений перелік професій, дипломи яких можуть бути визнаними ідентичними до іспанських. Це стосується й лікарів. Є процедура, яка називається конвалідацією диплома. Це визнання вищої освіти у конкретній галузі, але без певної спеціальності. Це робиться для професій, які не належать до списку. У деяких випадках його недостатньо для працевлаштування і тому потрібно буде знову проходити навчання, щоб отримати іспанський диплом.

Податки під час роботи в Іспанії

У Іспанії працює прогресивна система податкових відрахувань. Що більше ви заробляєте, то більше віддаєте до місцевої інспекції. Прибутковий податок може становити 19-47% рівня заробітної плати. Найбільш висока ставка стає за доходу від 300 тис. євро на рік.

Проте є варіанти зниження податків:

  1. Індивідуальна знижка видається людям віком до 65 років, до 5.5 тис. євро. По досягненню цього віку вона становить 6.7 тис. євро.
  2. Наявність дітей, непрацездатних осіб та батьків, які проживають із дорослими дітьми.
  3. Для інвалідів та їх сім'ї зменшується податок у разі купівлі чи оренди житла.
  4. Своєчасні соціальні внески також сприяють зменшенню податкової ставки. Сюди відносяться участь у пенсійних програмах, пожертвування, благодійність та матеріальні вкладення в історичні об'єкти.

Страховий фонд Іспанії завжди стабільно виплачує допомогу та пенсії. Щомісяця до цього фонду відраховується 6.5% від доходу зі співробітника та 30% від доходу з роботодавця.

Українцям, працюючи в Іспанії легально та вчасно сплачуючи всі податки, відкривається маса перспектив. Згодом можна буде оформити посвідку на проживання і навіть отримати громадянство цієї сонячної та доброзичливої країни.
 

 

Теми