Посилки до Італії з України і навпаки: швидкі та не клопіткі відправлення
Зміст
Посилки в Італію з України та навпаки: нюанси та способи
Що можна передавати посилкою в Італію?
Чого не можна передавати посилками до Італії чи навпаки?
Надіслати посилку з Італії до України та назад: необхідні документи та інформація
Багато українців вимушено залишили свій будинок у пошуках безпеки. Притулок вони знаходять у країнах Європейського Союзу, зокрема Італії. Багато хто стикається з питанням міжнародної передачі документів або інших посилок. З одного боку здається, що це може бути не легкий процес. Однак це зовсім не так, і зараз можна перевезти навіть великогабаритні вантажі досить просто. Особливо важливими є такі методи відправлень для переселенців з України, які вирішили залишитися жити в Італії на постійній основі. За допомогою даних доставлень можна перевезти свою, вже наявну в Україні, техніку та меблі.
Для розв’язання документальних питань часто потрібні й українські документи. Але оскільки більшість біженців бігла похапцем, часу на збори всіх важливих паперів особливо не було, бралося тільки найнеобхідніше. У таких випадках завжди виручить доставлення документів з України до Італії, яку може оформити хтось із рідних чи знайомих. Але важливо пам'ятати, що це різні види відправлень і в кожній з них є свої нюанси.
Доставлення можуть здійснюватися різними способами: сухопутними шляхами, повітрям і морем. Авіа доставлення вважаються найшвидшими. Але варто враховувати, що зараз немає прямих авіа доставлень через обмеження польотів в Україні, тож цей тип відправок тепер комбінують.
Для наших співвітчизників, хто тривалий час проживає вже в цій країні буде корисна й інша інформація. Для прикладу, оренда житла в Італії для біженців з України, особливості винаймання та нюанси. Також у нас на сайті ви можете детально дізнатися, де і як знайти роботу в Італії без знання мови.
Посилки в Італію з України та навпаки: нюанси та способи
У сучасному світі міжнародні доставлення вже не є дивовижним. Є безліч різних компаній, за допомогою яких можна надіслати важливі документи, посилки з подарунками для близьких та навіть великогабаритні вантажі. Але дуже важливо ознайомитися з умовами самої компанії та правилами розмитнення у разі її потреби. Якщо ви збираєтеся доставити посилку до Італії з України та у протилежному напрямку, можна скористатися послугами таких організацій:
- Нова Пошта. Це одна з найбільш перевірених компаній, яка має значний попит. Вартість доставлення посилки до Італії у них починається від 900 грн., а залежить вона від фактичної чи об'ємної ваги самої передачі. Найважливіше, що надаються послуги та кур'єрського доставляння на адресу.
- Fastdelivery. Це компанія зі швидкими термінами доставлення посилок по всьому світу. Дуже зручна дана компанія тим, що не потрібно нікуди їздити самому: ви залишаєте заявку телефоном, а кур'єр приїжджає забрати посилку до вас на адресу.
- Meest Пошта. Тут також можна зробити відправлення, не виходячи з дому. Самостійно створюється посилка на сайті та викликається кур'єр. Можна і віднести передачу безпосередньо до відділення, відправити звідти. Ціна посилки до Італії тут починається від 1285 грн (якщо рахують по кілограмах, то від 205 грн за кожен кілограм).
- Globalpost. Організація співпрацює з такими службами, як DPD, DHL, FedEx, UPS та TNT. Тут ціна передачі посилок варіюється від 1770 грн (якщо документація – від 1092 грн). Приємним моментом можна назвати наявність вибору - стандартне відправлення, яке в рази дешевше, або експрес доставлення при терміновості, але дорожче.
Хочемо зазначити, що способи та терміни відправлень можуть бути змінені у зв'язку зі збройним конфліктом на території України. Тому обов'язково потрібно уточнювати заздалегідь інформацію щодо всіх моментів, особливо і територіального розташування (оскільки не з кожного регіону можливі фізичні відправлення). Митний збір за передачі (за потреби) зазвичай оплачується окремо.
Що можна передавати посилкою в Італію?
Найважливішим нюансом, з яким варто ознайомитися – це дозволені та заборонені товари для відправлень. Ось список предметів, які дозволено надсилати посилкою до Італії з України та навпаки:
- Іграшки та канцтовари.
- Текстиль, постільна білизна та одяг.
- Книги.
- Парфумерія, косметика та гігієнічні засоби.
- Ювелірні вироби
- Грошові цінності.
- Військова форма, біноклі та шоломи.
- Шкіряний одяг та взуття, штучне хутро, перуки, шиньйони, накладні бороди та інші подібні вироби.
- Нові (запечатані) засоби побутової хімії з пломбами та у заводському пакуванні з усією інформацією від виробника.
- Вживані особисті речі із незначними забрудненнями.
- Рибальське спорядження: вудки, спінінги, гачки, снасті та наживка (тільки штучна, у заводському пакуванні).
- Готові металеві вироби
- Вироби дерев'яні.
- Стартові пакети, сім-картки.
- Носії без паролів.
- Аксесуари та іграшки для тварин.
- Нові автозапчастини (у заводському пакуванні).
- Нові шини для авто та інших видів транспорту (але не більше 4 штук в одній посилці).
- Друковані плати тільки з маркуванням від заводу.
- Електротехніка та побутові прилади для особистого використання.
- Вироби з каменів та мінералів у заводському пакуванні.
- Певна фармацевтична продукція.
- Картини та антикваріат, які не належать до культурних цінностей, у супроводі відповідних документів (документ про походження, виведення експерта чи виведення міністерства культури), картини за номерами та дитячі малюнки.
Ці товари можна надсилати перевізниками з України в інші країни. Розглянемо тепер заборонені.
Чого не можна передавати посилками до Італії чи навпаки?
Товари, які категорично заборонені для відправлення:
- Вироби з натурального хутра і саме натуральне хутро.
- Антикварні вироби, книги старше 100 років, оригінали витвору мистецтва, рідкісні ордени та медалі, ікони.
- Друкарня антиукраїнського змісту.
- Кошти в балонах під тиском, лікувальна косметика.
- Готівка, валюта інших країн, банківські метали та дорогоцінні камені та рідкісні метали, платіжна та цінна документація (акції, чеки, сертифікати та інші банківські чи фінансові документи).
- Засоби для прослуховування, системи виявлення та позиціювання, тепловізори, оптичні приціли, прилади нічного бачення, товари з GPS-трекерами.
- Живі чи мертві живі організми будь-якого виду, їх органи.
- Шкіри, опудала, пір'я та вироби зі слонової кістки.
- Легкозаймисті рідини, органічні розчинники, клеї, фарби, паливні місткості, лужні метали, фосфор, нітроцелюлоза, вугілля, дрова, металеві порошки.
- Вживані особисті речі із забрудненнями, які загрожують здоров'ю контактуючих осіб.
- Системи для електролову, інвентар для браконьєрства, мисливські пастки, сітки з моно нитками і т.д.
- Зброя (у тому числі й спортивна, пневматична, імітація, патрони тощо).
- Отрути та отрути у будь-якому фізичному стані.
- Вибухові предмети та речовини.
- Наркотичні та психотропні речовини, їх аналоги.
- Матеріали порнографічні.
- Засоби без маркування.
- Біологічні приклади.
- Радіоактивні, їдкі, корозійні, інфекційні речовини.
- Будь-які гази (промислові та побутового використання).
- Державні номерні знаки для автомобілів.
- Документи чи вантажі, що надіслані на адреси банків, судів, виконавчих служб тощо.
- Продукція.
- Підакцизні товари
- Джерела струму (нові або вживані типи батарей, акумуляторів та інше).
- Насіння, посівні матеріали та рослини.
- Деревина необроблена.
- Носії із паролями.
- Ветеринарні вакцини, засоби для обробки тварин та готові корми.
- Запчастини б/в.
- Пневматичні колеса у будь-якому стані.
- Медичні, хірургічні, стоматологічні та ветеринарні прилади.
- Електромедичне обладнання та апаратура.
- Товари, заборонені законами Італії та України.
Ми радимо звертатися до консультантів служб доставлення, щоб уточнити предмети, які ви хочете відправляти. Тому що за наявності будь-яких заборонених об'єктів посилку можуть затримати або просто не відправити. Паковувати бажано не в коробки, тому що їх завжди перевіряють і можуть перевірити навіть на кордоні. Найчастіше використовують сумки.
Ще один спосіб відправлення для українців – це передача невеликих посилок через пасажирські перевезення (проте не всі такими займаються). У деяких випадках так виходить дешевше, ніж спеціальними службами доставлень.
Надіслати посилку з Італії до України та назад: необхідні документи та інформація
Документація для фізичних та юридичних осіб відрізняється під час відправлення міжнародних посилок. Щоб надіслати посилку з Італії в Україну або навпаки, фізичним особам можуть знадобитися такі документи:
- Паспорт чи інші документи, що підтверджують особу.
- Інформація про відправника та одержувача: номер телефону, ПІБ, електронна пошта та адреса.
Для юридичних осіб варто підготувати також ІПН, картку акредитації, контракт або інвойс, пакувальний лист та опис товару, за необхідності – дозвіл на вивезення товару.
Ми радимо завжди готувати пакет документації заздалегідь і обов'язково уточнювати, що саме вам знадобиться. Тому, що у кожній компанії свої правила. Наприклад, у Новій Пошті з документів може знадобитися лише паспорт при отриманні у відділенні або на адресу (всі за стандартною процедурою, як відбувається і в Україні). У них важлива лише інформація одержувача для доставлення передач.
Вид доставлення теж варто обговорювати, адже габаритні передачі надсилають не всі компанії.
Якщо ви хочете надіслати документи в міжнародній доставці, варто враховувати, що не всі дозволені. Забороняється документація для відправлень, якщо:
- У ній міститься державна таємниця.
- Доставляння такого виду документації заборонена законом країни відправника.
- З інформацією з посвідченням особи (але є певні дозволи).
- Немає митного оформлення, коли воно є обов'язковим.
- Адреса одержувача - офіційна абонентська скринька поштової служби в країні відправника.
Загалом, відправлення гостинців, товарів та документації між країнами зараз не є проблемою. Важливо заздалегідь все підготувати та уважно ознайомлюватись із заборонами.