Чи потрібно реєструвати автомобіль в Італії українцю?

Тематика статті

Італія приваблює іноземців своїм колоритом, неймовірною архітектурою та дивовижними пам'ятками. Тут мальовнича природа, багато островів із чистими пляжами та місцева смачна кухня. В Італії стабільна економіка та гарний рівень життя. Тому більшість мігрантів обирають для життя саме цю державу. Вимушено швидко покинути свою країну і переїхати до чужої держави, не підготувавшись, надто важко. У зв'язку з цим, влада Італії надає допомогу та укриття кожному прибулому біженцю з України з періодичним розглядом законів з приводу перебування. Тут українцям надається безліч можливостей для полегшення адаптації.

Більшість переселенців приїжджають особистою машиною до Італії. Після прибуття дають певний час на реєстрацію машини. Ця процедура обов'язкова, у разі не виконання – попросять авто вивезти з території Італії. Якщо переселенець не має посвідки на проживання, то їздити на українських номерних знаках можна протягом року з дня перетину кордону цієї країни. Решті обов'язкова реєстрація в реєстрі REVE з номерним знаком європейського зразка. Він дійсний буде до закінчення строку посвідки на проживання. З дня набуття статусу резидента, українець зобов'язаний легалізувати свій транспортний засіб протягом трьох місяців.

Якщо вас цікавить інформація щодо отримання українськими громадянами статусу тимчасового захисту в Італії, ось детальніше про це.

Автомобільна реєстрація в Італії для громадян України: умови та необхідна документація

Поставити свій автомобіль на облік українець може лише, якщо вона відповідає стандартам Євросоюзу. Інакше він не має права пересуватися на українських номерах дорогами Італії. Саме з урахуванням надання українцям тимчасового захисту в Італії їм дається можливість обміну номерних знаків на італійські серії ЇЇ. Для цього мають бути дотримані дві основні умови:

  • Повинен бути дійсним посвідка на проживання з тимчасовим захистом.
  • Зареєстроване авто в Україні має належати заявнику.

Після продовження посвідки на проживання продовжуються і номерні знаки ЇЇ на той самий термін. Довідку, яка підтверджує ваш ВНЖ, обов'язково потрібно возити із собою у машині.

Заяву можна подати лише на один транспортний засіб, який зареєстрований на ім'я заявника та з певними обмеженнями:

  1. Мототехніка.
  2. Авто та причепи, із загальною масою не більше 3,5 тонн.

Поки в українця діє статус тимчасового захисту, Митне управління тимчасово дозволяє ввозити транспорт з України без будь-яких митних зобов'язань.

Для реєстрації з документації вам знадобляться:

  1. В Автоінспекції видається бланк, який потрібно заповнити.
  2. Документ, який підтверджує вашу особу. Він має бути виданий чи українськими, чи італійськими органами.
  3. ВНЖ з тимчасовим захистом – Permesso di soggiorno – protezione temporanea – emergenza Ucraina.
  4. Копія італійського податкового номера – codice fiscale.
  5. Обов'язковою є копія з реєстрацією автомобіля в Україні (якщо у свідоцтві немає транслітерації латинськими літерами, то потрібно отримати довідку в консульській установі).
  6. Квитанція з оплатою зборів – 32 євро гербовий збір, 10.20 євро – за реєстрацію транспорту.

Також, залежно від особового випадку, можуть бути додаткові документи:

  • Оплата 33,16 євро за придбання номерів ЇЇ (код 115).
  • Оплата 18,37 євро за придбання номерів ЇЇ (код 043).
  • Оплата 19,32 євро за придбання номерів ЇЇ для причепів (код 042).
  • При оформленні номерів без присутності заявника – довіреність.

Якщо інформація в документах є латинськими літерами, переклад таких українських документів не потрібен.

Чи діятимуть номери Італії після закінчення тимчасового захисту?

Після закінчення тимчасового захисту українець має повернути номерні знаки ЇЇ та свідоцтво про реєстрацію. Допомогти з цим може уповноважена фізична особа або консультаційна фірма. Якщо термін дії ВНЖ минув і не було продовжено, то дія номерів припиняється і пересування по Італії цим автомобілем забороняється.

Якщо в українця немає прописки (і не хоче надалі його купувати), то машина має бути вивезена з території Італії. Це відбувається з картонними номерами та дорожнім листом, що видаються в автоінспекції. Повертати українські номери та свідоцтво про реєстрацію не потрібно. Якщо ж біженець з України проживає понад 3 місяців на території Італії та збирається отримати дозвіл на проживання, він зобов'язаний поставити на облік свій автомобіль після закінчення терміну тимчасового захисту протягом 3 місяців.

Чи потрібен обмін українських прав водія в Італії?

Українцям в Італії дозволено користуватись своїми українськими правами протягом року. Після цього їх обов'язково необхідно обміняти. Робиться ця процедура у відділенні автоінспекції – Motorizazzione Civile. Для обміну українських прав водія в Італії вам знадобляться такі документи:

  1. Заповнена заява.
  2. Квитанція про оплату державного мита.
  3. Копія податкового номера (Codice Fiscale).
  4. Копія закордонного паспорта.
  5. Українське посвідчення водія з їх перекладом.
  6. Медичний сертифікат (він має бути отриманий не більше трьох місяців до подання заяви).
  7. Фотографія (зроблена не більше шести місяців до подання заяви).

Ця процедура триває близько 30 днів. Після того, як переселенцю видають італійські права, українські у нього забирають.
 

Теми