Нерухомість у Словаччині: всі нюанси оренди та купівлі для українців

Тематика статті
Зміст
Оренда квартири Словаччина: усі нюанси пошуку та підписання договору
Як і де краще купити квартиру в Словаччині українцеві?

Придбання нерухомості в країнах Євросоюзу - це вигідне і безпечне рішення на думку іноземців. Великий попит лежить саме на Словаччині. Адже тут хороша екологія, безпека і стабільність, доброзичливий народ, а також спрощена процедура для отримання тимчасової посвідки на проживання.

Після закінчення дотацій на житло за програмою тимчасового захисту ЄС, кожен українець стикається з житловим питанням. Як орендувати житло, в якому місті і де краще його шукати. Дехто одразу замислюється про купівлю власної квартири або будинку. Тому дуже важливо уважно вивчити всю інформацію, щоб провести вигідну і чесну для себе угоду.

Варто зазначити, що купівля квартири в Словаччині не стане причиною для отримання посвідки на проживання і, тим більше громадянства. Але це може стати вигідним вкладенням, адже купивши нерухомість, ви можете здавати її в оренду, що приноситиме додатковий дохід.

Для наших громадян, які перебувають у цій країні на тривалій основі або мають намір приїхати сюди, буде корисною й інша інформація. Наприклад, усі нюанси отримання та оформлення тимчасового захисту для українців у Словаччині. Також буде цікава інформація, які державні дотації є для біженців з України в Словаччині, головні положення по темі.

Оренда квартири Словаччина: усі нюанси пошуку та підписання договору

Українці можуть орендувати житло практично на тих самих умовах, що й громадяни Словаччини. Варіантів вельми багато, все залежить тільки від ваших уподобань, потреб і фінансових можливостей. Це може бути квартира, будинок, окрема кімната у квартирі або певна частина котеджу. Ціни коливаються залежно від розташування, обладнання, квадратури, кількості кімнат та інфраструктури.

Ви можете знайти й орендувати житло безпосередньо через власника, а можете скористатися послугами рієлтора. Якщо займатися цим питанням через агентство нерухомості, то можуть стягувати комісію за послуги посередництва. Здебільшого це розмір оренди за місяць, вартість послуг обговорюється заздалегідь і прописується в договорі в обов'язковому порядку.

Переглянути оголошення про оренду житла в Словаччині можна на сайтах:

Договір має бути укладений тільки в письмовій формі, при цьому орендар має право пропонувати правки або навіть власний варіант договору. Найважливішою вказівкою є закон, відповідно до якого цей документ укладено. Строк може бути як невизначений, так і фіксований (від і до). Фіксовані укладаються в основному від 6 місяців і до 1 року.

Крім вищезазначених нюансів, договір про винаймання житла Словаччини має містити такі пункти:

  1. Дані обох сторін: прізвище та ім'я, дата народження, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку та адреса постійного проживання.
  2. Позначення об'єкта оренди. Тут вказують повний опис приміщення: номер під'їзду, будинку і квартири, кількість кімнат, поверх, повну адресу, номер об'єкта в реєстрі, правовстановлювальний документ, кадастрова територія, район, муніципалітет та інше.
  3. Сума плати за оренду. Тут прописують способи оплати і розмір платежів за всіма комунальними послугами: газ, електрика, вода, вивезення відходів, прибирання прилеглої загальної території тощо. Також обов'язково вносять умови, за якими може піднятися сума орендної плати.
  4. Опис стану та обладнання: потрібно скласти повний опис стану лічильників, наявність меблів, техніки, обладнання та їхній стан, тип і кількість ключів, зафіксувати наявні несправності або пошкодження майна.
  5. Розмір депозиту. Тут вносять умови використання сплаченого депозиту, його спосіб оплати, сума та умови повернення.
  6. Права обох сторін і обов'язки, в розписаному вигляді.
  7. Дані співмешканців, а також можливість відвідувачів.
  8. Термін оренди нерухомості.

Обов'язково уважно читайте договір і будьте обережними із занадто привабливими пропозиціями. Якщо вам щось незрозуміло в документі, або ви не настільки добре знаєте мову, то краще звернутися до досвідченого юриста або перекладача по допомогу. Будь-які оплати слід проводити тільки після підписання договору про оренду.

Також досить важливим нюансом є розірвання договору. Варто заздалегідь обговорити це питання з власником і прописати всі умови в договорі.

Як і де краще купити квартиру в Словаччині українцеві?

Останніми роками ціни на нерухомість у цій державі стрімко зростають, але все одно залишається цілком доступною. Це пов'язано з перевищенням попиту над пропозиціями. Однак, комерційні приміщення в Словаччині порівняно дешеві, порівняно з іншими країнами Євросоюзу. Зараз будується багато нових будинків, оскільки досить складно знайти відповідне житло.

Найчастіші пропозиції надходять у Братиславі, особливо - у спальних районах зелених зон. Це Братислава-2 і Братислава-4. Ціна на нерухомість у Словацькій столиці варіюється від 650 до 1000 доларів за 1 квадратний метр, можуть бути й вищими. Знайти відповідний для вас варіант можна на таких сайтах:

  • byty.sk - на цьому сайті знайдете пропозиції від рієлторів і власників. Здебільшого оголошення про продаж квартир у новобудовах і вторинний ринок.
  • slovakreal.com - тут квартири на продаж виставлені переважно в Братиславі. Є багато вигідних варіантів у сусідніх містах столиці.
  • ringo.topky.sk - тут також пропозиції квартир і будинків від власників і рієлторів у всіх регіонах держави.
  • topreality.sk - сайт продажу апартаментів від агентства нерухомості.
  • nehnutelnosti.sk - на цьому порталі ви знайдете однокімнатні варіанти, елітне житло та студії від агентств нерухомості.
  • reality.sk - тут зібрані пропозиції від агентств нерухомості в усіх регіонах Словаччини.

Процедура купівлі нерухомості в Словаччині для українців складається з кількох кроків:

  1. Вибір і перегляд житла. Спочатку слід вивчити ринок нерухомості та обрати кілька варіантів для перегляду. Після перегляду визначитися який саме об'єкт ви хочете придбати.
  2. Ознайомлення з листом власності. Необхідно перевірити List vlastníctva на сайті www.katasterportal.sk, який має бути оформлений на ім'я продавця. Це першорядний документ у Словаччині, який свідчить про володіння нерухомістю.
  3. Договір про резервування об'єкта. Це не обов'язкова процедура, однак якщо покупцеві потрібен час, щоб розв’язати різні адміністративні питання, зібрати кошти для купівлі або перевести їх до Словаччини. Він складається, щоб продавець не пропонував більше своє житло іншим покупцям протягом певного часу. За таким договором оплачується резервний аванс продавцю, який зазвичай становить 3% від ціни об'єкта. Він входить у вартість житла.
  4. Складання договору про переведення права власності. Договір має бути підготовлений у 4-х примірниках. Кожній стороні видається по одному, а для кадастру нерухомості потрібно два примірники. Може знадобитися також п'ятий примірник, у разі купівлі через вінкулацію коштів у банку або в нотаріуса. Зверніть увагу, що в обов'язковому порядку підпис продавця обов'язково має бути завірений нотаріусом, покупцеві ця процедура не потрібна.
  5. Блокування грошей до моменту видачі листа власності покупцеві. Ця процедура називається вінкулація грошей, вона захищає гроші покупця до моменту встановлення власником оформлення нерухомості. Ви вносите необхідну суму на заблокований рахунок у банку або у нотаріуса з метою зберігання.
  6. Здійснення оплати. Найважливіша умова - це знаходження грошей на території Словаччини (рахунок у банку покупця, на вінкулаційному рахунку або готівка).
  7. Подання заяви до кадастру. Після винкулації грошей рієлтор або продавець повинні подати в кадастр нерухомості Návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností (заяву про перехід права власності на нерухомість), сплатити 100 євро в термін 30 днів (за прискорений процес у 15 днів - 300 євро), подати договір про купівлю об'єкта та довідку від управління про відсутність заборгованостей з комунальних платежів. Після видачі кадастром дозволу на право власності, покупець забирає аркуш власності на своє ім'я (з оплатою в 12 євро). Після цього переказують гроші на рахунок продавця із заблокованого рахунку.

З цього моменту покупець стає повноправним власником житла. Потрібно провести реєстрацію в податковому відділі сільради або міської мерії і до 31 січня наступного року подати податкову декларацію на нерухомість. Потім у встановлений термін необхідно буде сплатити податок, який розраховує і надсилає мерія або сільська рада. У Словаччині він не великий - для 1-4 кімнатних квартир податок становить 50-150 євро на рік, а для будинку з ділянкою - 100-300 євро на рік.
 

Теми