Як правильно підготуватись до підписання контракту на оренду житла в Іспанії?

Тематика статті

Іспанія відома як одна з країн ЄС, де можуть перебувати українські громадяни у статусі біженців. При цьому варто відзначити, що тут привабливий клімат, барвисті краєвиди, дивовижна архітектура та різноманітні традиції. Тут немає завищених цінників, тому ця країна підходить як для туризму, так постійного проживання.

Найважливіший момент для приїжджих Українців – знайти житло. До цього питання слід ставитися дуже серйозно і слідувати чітким вказівкам під час підписання контрактів. Ми рекомендуємо повністю ознайомитись з юридичними документами, а ще краще – проконсультуватися з довіреним юристом. Звернувшись до фахівця, ви можете уникнути маси перешкод і труднощів, а також внести зміни відповідно до орендодавця.

Зараз контракти покликані описувати всі нюанси угод для безпеки обох сторін від ризиків, зібравши кілька сторінок.

Якщо ви знаходитесь або плануєте поїхати в цю країну на постійне проживання, то вам буде корисна інформація про статус тимчасового захисту для українців в Іспанії, також важлива інформація та особливості оренди квартир та житла в Іспанії для українських громадян.

Договір оренди квартири в Іспанії: всі нюанси та підводні камені

Для оренди житла українцям в Іспанії обов'язковим кроком буде укладання договору. Обов'язково звертайте увагу на кілька найважливіших пунктів під час підписання документації:

  • Термін знімання та його продовження. В Іспанії в основному укладаються договори на рік, з продовженням до 5 років (якщо господар житла - приватна особа) або 7 років (якщо це юридична особа/компанія). Наприкінці цього терміну орендар зобов'язаний за 2 місяці повідомити власника про бажання розірвати договір. У разі навпаки – власник попереджає за 4 місяці до закінчення терміну. Якщо ж обидві сторони не роблять жодних дій щодо продовження або завершення договорів, угода автоматично продовжується на 3 роки.
  • Гарантії у разі продажу. У разі продажу приміщення наймач може залишатися в ньому до закінчення домовленостей.
  • Короткострокова оренда. Раніше власники укладали договори на 11 місяців, вони були тимчасовими та без автоматичного визначення на 5 років. Зараз же якщо житло, що орендується, - це постійне місце проживання квартиронаймача, то угода може продовжуватися до 5 років.
  • Умови розірвання. Після першого року дії договору, власник може його розірвати, якщо йому або родичам необхідно заселитися в це приміщення. Це можливо тільки якщо умови було спочатку прописано. Наймач може розірвати договір після 6 місяців проживання, повідомивши орендодавця.
  • Застава та депозит. Обов'язково переглядайте умови депозиту та застави. Це стандартна практика при зніманні та максимальна гарантія виконання зобов'язань власником. Заставу вносять покриття завданих збитків, якщо такі є наприкінці терміну оренди. Якщо стан житла задовільний, заставу повертають. Депозит вноситься для своєчасної оплати житло у разі затримок.
  • Меблі побутові. Застава повертається за збереження житла в повному порядку. Тому, щоб уникнути суперечок, краще вказувати в документації повний перелік всього майна, навіть із фотографіями.
  • Неприпустимі умови. Обов'язково перевіряйте кожен пункт договору на оренду квартири. Не може бути встановлено обмеження для продовження авто на п'ятирічний термін або введення занадто високих штрафів за передчасне розірвання.

Знайти варіанти договорів можна на сайті idealista чи ocu. У них описані всі зобов'язання орендаря та власника у максимальних подробицях.

Як укладається договір на оренду квартири, з чого він складається

Для укладання договору не потрібно мати багато документів. Потрібні лише документи, що засвідчують особу, та у деяких випадках підтвердження платоспроможності. Щоб переконатися в правильності оформлення документації, потрібно знати, які розділи він повинен включати. Ось основні пункти стандартного договору на оренду квартири:

  • Загальні дані та ім'я майбутнього мешканця та власника нерухомості. У разі, якщо фігурує законний представник власника, має бути зазначена дата підписання домовленостей подання інтересів з ім'ям нотаріуса, який запевнив це підписання.
  • Розташування та опис нерухомості для оренди.
  • Призначення укладання договору (намір наймача взяти в оренду об'єкт та намір здати об'єкт від орендодавця).
  • Адреси двох осіб для письмових повідомлень. За участю третіх осіб мають бути зазначені та їх адреси.
  • Інформація про платежі та їх терміни вчинення. Сюди входять щомісячна плата, щоквартальна одноразовий платіж та інші. Тут же зазначаються штрафи у разі несплати орендарем у встановлений термін.
  • Обов'язково мають бути терміни дії договору незалежно від тривалості терміну. Також обов'язково потрібно обговорити умови розірвання договору раніше строку та додати їх до документації.
  • Форми оплати. Якщо це банківський переказ, мають бути зазначені повні реквізити адресата.
  • Опис гарантії у вигляді страхових депозитів та їх повернення. Обов'язково зазначається мінімальний термін оренди квартири. Це дає право повернення депозитних коштів у разі дострокового припинення оренди.
  • Обов'язки та відповідальність двох сторін щодо утримання житла. Тут же прописуються експлуатаційні витрати та ремонтні роботи (якщо поламання не сталися з вини квартиронаймача).
  • Перелік майна. У цьому пункті має бути описано повний стан об'єкта, що здається, наявність меблів, декору, побутової техніки, знос і т.д. тут надається право користування майном та внесення змін. Також можуть бути додані нові фотографії.
  • Напрямок та обмеження у використанні приміщення. Тут прописується мета використання об'єкта (проживання, приватний кабінет та інше). Тут же описується можливість утримання тварин, можливість суборенди та загальні норми поведінки.
  • Нормативні акти. Повинні бути перераховані нормативні акти для керівництва ними у разі виникнення питань, які були включені до договору.
  • Автоподовження договору, збільшення оплати. Стандартні умови контрактів знімання в Іспанії – автооновлення. Тут же обумовлено підвищення оплати у разі зростання індексу цін споживання.
  • Одностороннє розірвання. Цей пункт дає можливість двом сторонам розірвати договір у разі невиконання зобов'язань. Тут же прописуються юридична відповідальність та штрафи за грубе порушення договору.
  • Право на відвідування житла власником. Для перевірки стану житла, орендодавець може включити цей пункт до документації.
  • Судове вирішення спорів. При конфліктах, у яких неможливо вирішити ситуацію двома сторонами, звертаються до суду територіального округу розташування об'єкта.
  • Дата та місце підписання договору. Сюди ж включається кількість складених екземплярів та підписи сторін.

Також не варто забувати про реєстрацію контракту в Іспанії у реєстрі власності: Registro de Propiedad. Це не є обов'язковою процедурою та обговорюється обома сторонами. Просто для деяких адміністративних установ Іспанії, даний момент може бути потрібним як підтвердження місця проживання. Також офіційний запис у реєстрах дає багато позитивних прав для наймача.
 

 

Теми