Як отримати американське громадянство українцям у 2025 році?

Тематика статті
Зміст
Як отримати громадянство в Америці: вимоги та шляхи присвоєння
Громадянство США для українців за програмою тимчасового захисту
Покрокова процедура отримання громадянства США шляхом натуралізації

Отримання громадянства Америки є досить непростим процесом. Тому кандидати роблять це найчастіше у два кроки - отримують канадське або європейське громадянство (оскільки Сполучені штати ставляться до них лояльніше), після чого мігрують до Штатів і закачують легалізацію. Отримавши американське громадянство, вам надаються всі конституційні обов'язки і права на рівні корінних жителів держави. Сюди входять навчання, працевлаштування, проживання, участь у політичних виборах, медична, юридична та соціальна допомога.

Українці можуть отримати громадянство США різними шляхами. Це може бути процес натуралізації за умови тривалого проживання зі статусом ПМП, пройдена військова служба в американській армії, за допомогою виграної грін-карти, якщо ви є чоловіком чи дружиною або дитиною громадянина цієї держави і навіть через прохання притулку. Паспорт громадянина засвідчує вашу особу не тільки в США, а й за межами країни.

Більшість українців мріють отримати громадянство Сполучених Штатів Америки, для відкриття нових горизонтів у кар'єрі та кращого майбутнього сім'ї. Тому варто дуже уважно ознайомитися з процедурою його отримання та ретельно підготуватися на кожен етап.

Якщо ви хочете більше дізнатися про програму для українських біженців у США Uniting for Ukraine, ось вам докладна інформація на цю тему. У нас можна також отримати інформацію з питання, як працевлаштуватися українським біженцям у США, і що для цього необхідно знати.

Як отримати громадянство в Америці: вимоги та шляхи присвоєння

Отримати громадянство Америки українцю можна різними способами, які мають свої умови і підстави. Ось найосновніші шляхи його набуття:

  1. Народження на території Америки.
  2. Натуралізація (видається після постійного проживання на території США).
  3. Кровна спорідненість із громадянином цієї країни.
  4. Усиновлення дитини громадянином Штатів.
  5. Військова служба в армії Сполучених Штатів.
  6. Через шлюб.
  7. Шляхом інвестицій.

Найпоширенішим способом отримати громадянство Штатів серед українців є саме натуралізація. Щоб піти цим шляхом, потрібно відповідати таким вимогам:

  • Постійне резиденство в Америці протягом 5 років (у деяких випадках допускається 3 роки).
  • Знаходження на території Штатів певну кількість днів в останні 5 років.
  • Повинен бути достатній рівень знання англійської мови.
  • Складання іспиту (державний устрій та історія Сполучених Штатів Америки).
  • Не повинно бути серйозних кримінальних правопорушень.
  • Демонстрація вірності ідеалам і принципам конституції Америки.

Також є додаткові умови щодо військового обов'язку, сплати податків та інших моментів.

Натуралізацією, щоб отримати громадянство США, потрібно заповнити заявку в USCIS. Ця служба розглядає кандидатури і надає цивільні статуси іммігрантам.

За правом народження американське громадянство видається дітям, які народилися в Америці. Громадянський статус батьків при цьому ніяк на це не впливає. Тому якщо ви завжди хотіли, щоб у вашої дитини було громадянство Сполучених Штатів Америки, це чудовий варіант його надати.

Усі власники грін-карти мають право претендувати на громадянство через 5 років постійного перебування на території країни. Подати заявку можуть родичі громадянина Америки (подружжя, батьки, брати або сестри рідні, діти до 21 року), працівники більшості професій з досвідом роботи від 2 років за певною спеціальністю, інвестори, біженці, жертви насильства і багато інших категорій. Хочемо нагадати, що грін-карту можна виграти в лотерею Diversity Visa Program. Але шанси виграти невеликі, оскільки переможцями виходять близько 18% учасників із 55000 іноземних кандидатів.

За правом шлюбу з американцем автоматично громадянство не видається. Після 3 років шлюбу можна оформити цей статус шляхом натуралізації, при цьому необхідно мати грін-карту і весь цей час також проживати на території країни. Зверніть увагу, що фіктивний шлюб не є гарною ідеєю, бо USCIS дуже серйозно перевіряє подружжя на реальні стосунки. Щоб підтвердити сімейний зв'язок з американцем, потрібно надавати не тільки свідоцтво про шлюб. Обов'язково будуть потрібні спільні фотографії, квитки, чеки та інші документи. Подружжю військовослужбовців американців натуралізація відбувається за прискореною процедурою і трохи полегшеними умовами.

Що потрібно, щоб отримати громадянство США інвестору? За програмою ЕВ-5, подати заявку на громадянство можуть інвестори, які:

  • Отримали грін-карту шляхом вкладення сумою від 500000 USD у бізнес-проєкт, який акредитований безпосередньо урядом.
  • Вклали 1 млн USD у нецільовий проєкт.

Разом з інвестором, його чоловік або дружина, а також діти до 21 року (які не перебувають у шлюбі), мають право подати заявку на отримання статусу громадянина Америки.

Громадянство США для українців за програмою тимчасового захисту

За допомогою спеціальної програми зі спрощеного в'їзду українцям на територію Америки, можна жити тут без грін-карти або чоловіка з громадянством цієї держави. Програма United for Ukraine - це шлях до отримання громадянства США, яка дає право проживати на території країни два роки. У ній можуть брати участь українці з партнерами навіть без українського громадянства. Найголовніша умова для участі - проживання в Україні до повномасштабного вторгнення РФ, тобто переїзд внаслідок воєнних дій. Обов'язково має бути спонсор в Америці для покриття фінансових потреб.

По закінченню терміну дії програми, можна продовжувати гуманітарний пароль або отримати грін-карту для легального перебування в США. Після чого вже можна подавати заявку на натуралізацію, за стандартними умовами.

Покрокова процедура отримання громадянства США шляхом натуралізації

Заволодіти статусом громадянина США - досить складний процес. Однак, якщо заздалегідь підготуватися і вивчити кожен етап, то вам не складе труднощів натуралізуватися. Ось найосновніші кроки, з якими доведеться зіткнутися українцеві під час оформлення громадянства Америки шляхом натуралізації:

  • Отримання USCIS Form N-400 - заяви на натуралізацію. Можна її надрукувати самостійно, або замовити за телефоном 1-800-870-3676. Її потрібно заповнити, надаючи тільки правдиву інформацію на кожне запитання. Тут потрібно буде вказувати чимало відомостей, наприклад реєстраційний номер, дані про подружжя, дати кожної поїздки за межі США, усі місця проживання, роботодавці, дані про ваших дітей і багато іншого. Зверніть увагу, якщо ви були раніше судимі, то слід звернутися до адвоката у справах іммігрантів ще до заповнення цієї форми. Далі потрібно обов'язково додати пакет документів до форми, а саме - дві фотографії на паспорт (кольорові й обов'язково однакові), копії всіх аркушів вашої грін-карти та картки постійного мешканця країни, чек або мані-ордер про оплату збору в розмірі 675$ (якщо ви незаможний, то, можливо, з вас його не стягуватимуть).
  • Відправлення форми. Далі віднесіть вашу форму з усіма копіями документів на пошту і надішліть це рекомендованим листом у відповідну скриньку абонента USCIS. Обов'язково обирайте лист із повідомленням про вручення і не несіть заяву до офісу, краще відправляти самостійно. Далі вам приходить квитанція від цієї служби про отримання заяви. За її номером ви можете перевіряти статус вашої форми.
  • Зняття відбитків. Через кілька місяців вам буде призначено зустріч в USCIS для зняття відбитків пальців. Служба надсилає лист із зазначеними датою і часом зустрічі. Це робиться в офісі USCIS, потрібно із собою взяти лист, грін-карту і будь-яке посвідчення особи - водійські права, паспорт тощо.
  • Додаткові документи. Якщо службі знадобляться ще додаткові документи від заявника, вони надсилають лист з адресою, на яку їх потрібно буде відправити.
  • Інтерв'ю. Після зняття відбитків доведеться чекати ще кілька місяців, потім вам прийде лист із призначеними датою і часом для проведення інтерв'ю. Ми радимо перед інтерв'ю перечитати свою заяву, щоб згадати, що там написано, а також давати максимально правдиві відповіді на всі поставлені запитання. На цьому ж етапі перевіряється ваше знання англійської мови. Якщо воно не достатнє, то можна перенести іспит та інтерв'ю. Якщо ж і вдруге ваші пізнання здалися співробітникам недостатніми, то доведеться починати все оформлення заново.
  • Присяга на вірність США. Стати громадянином США ви можете після присяги на вірність, це вже кінцевий етап. У деяких штатах її можна пройти на інтерв'ю, або доведеться дочекатися церемонії. Для церемонії приходить лист із зазначенням місця, дати і часу.

Зверніть увагу, якщо після подання заяви ви змінили адресу проживання, обов'язково необхідно повідомити про це USCIS. Інакше до вас не дійде необхідна інформація.

Відразу після присяги на вірність державі, ви стаєте громадянином США. Якщо у вас є діти віком до 18 років, у них є грін-карти і вони повністю перебувають під вашим піклуванням, то громадянство присвоюється кожній дитині автоматично.
 

Теми