Як купити б/в авто у Франції для українців, де і як вибрати, документи, переоформлення, особливості

Тематика статті

Французькі марки машин користуються великою популярністю в Україні, тому автомобіль з Франції пригнаний і розмитнений буде хорошим варіантом для українців. Однак якщо наші громадяни перебувають у цій країні в статусі тимчасового захисту і тривалий час перебувають у ній, влаштувалися на роботу та отримують певний стабільний дохід, то цілком резонно може виникнути ідея купівлі транспортного засобу.

Розгляньмо тему: як купити вживаний автомобіль у цій країні, які є способи його знайти і вибрати, сайти продажу авто у Франції, а також особливості переоформлення. Тему розглянемо в розрізі купівлі машини українськими громадянами, які проживають у Франції в статусі біженця, під тимчасовим захистом або будь-якому іншому офіційному. 

Для наших громадян у цій країні буде корисна й інша інформація. Наприклад, про реєстрацію авто з українськими номерами у Франції, або як відправити посилку за маршрутом Франція Україна або назад, детальніше про це у нас на сайті.  

Як купують машину б/в у Франції, де шукати варіанти?

Французький вторинний автомобільний ринок пропонує різні варіанти придбання транспортних засобів, їх варто перерахувати:
сайти продажу авто у Франції - звичайний інтернет-варіант вибору машин;

  • через дилерські центри, що пропонують не тільки нові, а й старі автомобілі;
  • звичайний ринок - таке теж пропонує Франція, купити авто б/в у приватної особи можна звичайним (аналоговим) способом;
  • через аукціон фактичний або електронний.

Давайте розглянемо різні способи вибору і пошуку вживаного авто в цій країні. Популярні сайти для купівлі вживаних автомобілів у Франції:

  • Leboncoin - https://www.leboncoin.fr, один з найбільших сайтів приватних оголошень, де можна знайти безліч варіантів автомобілів;
  • LaCentrale - https://www.lacentrale.fr, платформа, де представлені як приватні оголошення, так і пропозиції дилерів;
  • ParuVendu - https://www.paruvendu.fr, ще один французький сайт продажу авто з безліччю оголошень від приватних осіб і дилерів;
  • AutoScout24 - https://www.autoscout24.fr, європейська платформа для пошуку як нових, так і б/в автомобілів по всій Європі. 

Можна знайти відповідний за ціною транспортний засіб у своєму регіоні або місті, де ви проживаєте, а також зустрітися з власником, щоб оглянути його попередньо. Для такої зустрічі краще взяти з собою автомеханіка - фахівця, здатного зрозуміти приховані проблеми машини. Також буде добре, якщо він знає французьку мову.  

Особливості купівлі автомобіля з французького аукціону 

Окремо варто розглянути питання купівлі транспортного засобу з електронного або прямого аукціону. У такого способу є свої плюси, але є і недоліки. Хороші ціни може запропонувати аукціон авто, Франція одна з країн, звідки в Україну приганяють машини, куплені таким способом. Можна її придбати так і нашому громадянину, який проживає в цій країні на постійній основі.

І так, розглянемо сайти аукціонів продажу машин у Франції:

  • BCAuto Enchères - один із найбільших аукціонів у Франції та Європі, (посилання може не відкритись, для цього використовуйте VPN); 
  • Vavato https://www.vavato.com/ - онлайн-аукціон автомобілів;
  • Agorastore https://www.agorastore.fr/ - майданчик для онлайн-аукціонів автомобілів, списаних державними установами;
  • VPauto https://www.vpauto.fr/ - спеціалізована платформа для автомобільних аукціонів офлайн та онлайн.

Є й інші сайти. Такі аукціони можуть запропонувати вигідні варіанти, але важливо ретельно перевіряти автомобілі перед покупкою.

Що можна купити на таких торгах:

  • вживані авто - продаються машини приватних осіб, дилерів або автопарків, включно з колишніми орендними автомобілями або конфіскованими за борги;
  • для професіоналів - доступні тільки дилерам і професіоналам автомобільного ринку, автомобілі, що продаються, можуть не мати гарантій;
  • аукціони автомобілів після ДТП - на цих торгах продаються автомобілі з ушкодженнями, які можна відновити або використовувати на запчастини. Такий варіант ви можете придбати, якщо знаєте, як полагодити і відновити авто недорого в цій країні.  

Автомобілі доступні для огляду, як на місці, так і онлайн, де покупці можуть ознайомитися з їхнім станом і характеристиками. Учасники аукціону роблять ставки, і автомобіль продається тому, хто запропонував найвищу ціну.

Переваги аукціонів: можливість купити автомобіль за найвигіднішою ціною; широкий вибір моделей. Серед ризиків і недоліків можна виділити головний - відсутність гарантій і наявність можливих прихованих дефектів.

Як купити машину в цій країні, що необхідно для переоформлення, документи

Розглянемо тепер, що необхідно, щоб купити уживане авто у Франції українцю. При придбанні вживаного автомобіля в цій країні необхідно передати й оформити кілька важливих документів. Нижче наведено список ключових паперів, які мають підготувати як продавець, так і покупець:

  1. Carte Grise (Certificat d'immatriculation) - реєстраційний документ автомобіля, продавець зобов'язаний передати вам оригінал Carte Grise, в якому він зазначає дату і час продажу, а також свій підпис. Цей документ має бути перекреслений з позначкою «vendu le [дата продажу]» або «cédé le [дата передачі]».
  2. Certificat de cession - сертифікат передачі автомобіля, (є аналогом і заміною договору купівлі-продажу). Це двосторонній документ, підписаний обома сторонами угоди. Він підтверджує передачу автомобіля, (форма Cerfa n° 15776*02). Один примірник залишається у продавця, інший - у покупця.
  3. Contrôle Technique - акт технічного огляду, якщо автомобілю понад 4 роки, продавець повинен надати свіжий звіт про техогляд, виданий не раніше ніж за півроку до продажу. Якщо огляд не був пройдений, продавець зобов'язаний організувати його до завершення угоди, це важливий пункт.
  4. Certificat de non-gage (Certificat de situation administrative) - сертифікат про відсутність обтяжень. Документ, який підтверджує, що на автомобіль немає обмежень, таких як застава, арешт або заборона на продаж. Продавець повинен надати актуальний сертифікат, який можна отримати через сайт ANTS (Agence Nationale des Titres Sécurisés).
  5. Carnet d'entretien - сервісна книжка (не обов'язково, але бажано), якщо у продавця є сервісна книжка з історією обслуговування і ремонтів автомобіля, він повинен передати її новому власнику.
  6. Фактура або договір купівлі-продажу - якщо автомобіль купується у дилера, ви отримаєте офіційну фактуру. При купівлі у приватної особи, достатньо підписаного Certificat de cession, але можна додатково оформити договір купівлі-продажу для вашої безпеки.
  7. Страховий поліс - перед тим як почати використовувати автомобіль, його необхідно застрахувати. Покупець повинен надати поліс якнайшвидше, оскільки без страховки їздити не можна.
  8. Реєстрація - після придбання автомобіля, у вас є місяць, щоб зареєструвати його на своє ім'я через сайт ANTS і отримати нове реєстраційне свідоцтво (carte grise).

Якщо з рук або в автодилера український громадянин купує автомобіль у Франції, то він повинен надати документ, що засвідчує особу, а також доказ місця проживання (justificatif de domicile) - орендованого житла. Також врахуйте, що перереєстрація автомобіля оподатковується, додаткові витрати будуть і при заміні старих номерних знаків на нові, французького зразка.
 

Теми