За українські номери автомобілів у Німеччині штрафуватимуть

Тематика статті

У Німеччині за українську реєстрацію транспортних засобів з 01 квітня 2024 року водіїв штрафуватимуть. Якщо авто з українськими номерами перебуває в Німеччині понад 1 рік, то його слід поставити на німецький облік. В іншому разі на водія буде накладено штраф у розмірі 70 євро плюс нараховано один штрафний бал.


Якщо водій набирає вісім таких балів, то у нього зовсім можуть вилучити водійське посвідчення. Щоб уникнути штрафу, необхідно поставити транспортний засіб на місцеву реєстрацію. І в цьому питанні можуть виникнути труднощі. 
Що необхідно, щоб перереєструвати авто в Німеччині:

  1. Надання права власності на автомобіль. Це не завжди можливо, оскільки біженці у 2022 році не завжди мали необхідні документи на той транспортний засіб, на якому перетинали кордон. Сам автомобіль міг бути оформлений на родича, який залишився в Україні, та інші ситуації.
  2. Технічний огляд авто - у Німеччині діють свої більш жорсткі вимоги до технічного стану транспортних засобів, особливо це стосується відповідності екологічному стандарту. Багато машин на українській реєстрації можуть його просто не пройти. 
  3. Автомобільне страхування - необхідно оформити обов'язкове цивільне автострахування та отримати код EVB-Nummer. Тут також є деякі нюанси, плюс щорічна сума страхової оплати становить близько 400 євро, що буде додатковим фінансовим обтяженням для наших громадян у цій країні.

Очікується, що Федеральне міністерство транспорту дасть деякі роз'яснення з приводу складних ситуацій, а також запровадить заходи, що спрощують процедуру реєстрації автомобіля в Німеччині для українців. Після постановки на облік на автомобіль буде видано відповідні німецькі номерні знаки.   
 

Теми