У Німеччині продовжено дозвіл на використання автомобілів з українською реєстрацією

Тематика статті

З 01 квітня 2024 року в Німеччині мають набути чинності вимоги, що забороняють застосування автомобілів та інших транспортних засобів з українською реєстрацією, які перебувають у цій країні понад рік. У разі порушення на власника такого авто планувалося накладення штрафу і нарахування штрафних балів. 


Однак цю вимогу Федеральне міністерство цифрових технологій і транспорту та федеральні землі Німеччини домовилися відтермінувати, таким чином звільняючи від обов'язкової реєстрації українські транспортні засоби. Відстрочка діє до 30 вересня 2024 року, тобто було ухвалено зробити продовження ще на півроку. 

Таке відтермінування може бути задіяне для тих українських біженців, хто заявляє про небажання залишитися в Німеччині на постійне проживання. У цьому разі вони можуть оформити спеціальний дозвіл. Щоб його оформити, вони мають надати реєстраційні документи на транспортний засіб, сертифікат про проходження обов'язкового технічного огляду, а також поліс обов'язкового автострахування. У цьому випадку також слід подати відповідну заяву до Державного відомства будівництва та транспорту (LBV). 

Обов'язковою умовою отримання дозволу є наявність страхування цивільної відповідальності (прикордонний страховий поліс або зелена страхова карта). При цьому технічний огляд транспортного засобу має здійснювати офіційно визнана в Німеччині організація. Наприклад, TÜV, DEKRA, KÜS або GTÜ. (Посилання на інформацію).

Теми