У ФГВФО назвали найбільших боржників низки банків, деякі були націоналізовані через приналежність до виробництва критичної інфраструктури

Тематика статті

Ряд великих та середніх підприємств, які перебували у веденні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, проходили процедуру банкрутства або були серйозними боржниками банків. Проте з початку повномасштабного вторгнення у цьому питанні відбулися зміни. 

Аукціони в Прозорро.Продажі з продажу майна банкрутів можна детальніше вивчити у нас на сайті. Також пропонується тема - продаж заарештованого майна.

Так «Запоріжтрансформатор», який було націоналізовано та передано у власність держави, на 01 жовтня 2022 року мав виплатити 2,19 мільярда гривень «МР Банку», який є дочірнім підприємством банківської структури російської власності – «Сбербанк». Підприємство «АвтоКрАЗ», яке також вилучене та передане під управління Міністерства оборони, на початку жовтня мало підтверджену заборгованість у розмірі 821,3 мільйона гривень перед «Проінвестбанком». Цей банк було ліквідовано після початку військових дій у 2022 році.

За інформацією ФГВФО, на початок жовтня найбільшими боржниками «Промінвестбанку» стали: агрохолдинг «Мрія», який заборгував 7,39 мільярда гривень; компанія «Снабтрейдкомпані» з боргом 64,3 мільйона доларів США; компанія «Дорожне будівництво «Альтком», яка винна 62,6 мільйона доларів США та 466,7 мільйона гривень; "АВК", який заборгував 1,83 мільярда гривень; «Ясинівський КХЗ» із боргом у 41,6 мільйона доларів США та 37,9 мільйона гривень; та компанія «САВІ», чий борг становить 41,6 мільйона доларів США та 7,4 мільйона гривень.

Серед усіх підприємств, що входять до цього списку, «АВК» також значиться як один із найбільших боржників «МР Банку» із заборгованістю 1,19 мільярда гривень. Також великі заборгованості мають «Азовелектросталь», а також ТД «Азовзагальмаш», загальні борги яких становлять 8,34 мільярда гривень. Підприємство «Край Проперті» винен 44,5 мільйона доларів США та 445,9 мільйона гривень, ФК «Чорноморець» має заборгованість 1,54 мільярда гривень, а компанія «Агрі-Трейд» заборгувала 1,25 мільярда гривень.

На початку листопада уряд ухвалив рішення про націоналізацію акцій «Укрнафти», «Укртатнафти», «Мотор Січі», «АвтоКрАЗу» та «Запоріжтрансформатора», надавши їм статус майна критичної інфраструктури та передавши до управління Міністерства оборони.

«АвтоКрАЗом» та «Запоріжтрансформатором» керували Костянтин Жеваго та Костянтин Григоришин, причому ці підприємства вже кілька років проходять через процедури банкрутства.
 

Теми