Ви стали переможцем аукціону Прозорро, яка далі послідовність дій

Тематика статті

Електронні торги, що проводяться в публічній інтернет-системі Prozorro, припускають, що онлайн-аукціон буде проводитися в кілька етапів. Йдеться не тільки про Прозорро.Закупівлі, де проводять тендери із закупівель товарів, послуг або робіт державними підприємствами та організаціями, а й Прозорро.Продажі, де реалізують активи і нерухомість держкомпаній, продають майно банків-банкрутів, відбувається мала та велика приватизація та інші торги.

Послідовність проведення будь-якого аукціону буде такою: 

  • підготовка об'єкта до продажу або підготовка документації та переліку закупівель;
  • оголошення торгів в електронній системі;
  • період подання учасниками своїх пропозицій і заявок на участь;
  • верифікація учасників та їхніх пропозицій;
  • самі онлайн торги, (вони призначаються на конкретний день і час заздалегідь);
  • оголошення переможця та укладення договору з ним. 

Давайте зупинимося на моменті, коли один з учасників став переможцем, це означає, що він запропонував найкращу ціну. Яка буде послідовність дій далі? 

Ви виграли тендер у Прозорро.Закупівлі, що далі?

Якщо йдеться про закупівельну платформу Прозорро.Закупівлі, то замовник аукціону, а це державна компанія чи організація, включно з місцевими органами самоврядування, буде додатково перевіряти умови переможця на відповідність вимог. У ситуації, якщо вимоги не відповідають, а це замовник має аргументовано і публічно пояснити в самій системі, то обирається той учасник, який посів друге місце.

Якщо умови переможця влаштовують замовника, то його оголошують переможцем і з ним укладають договір поставки. І сам договір, і умови поставок публікуються в Prozorro в публічному доступі. Далі всі договірні умови мають виконуватися сторонами. Якщо постачальник не виконує їх, то на нього оформляється скарга, а потім публікується в системі із зазначенням причин невиконання. Такий постачальник може потрапити до списку тих, хто не виконав умови договору, і в нього будуть проблеми з участю в тендерах.  

У разі невиконання умов замовником, приміром, несвоєчасна оплата, в електронній системі в даних про замовника буде відповідна позначка про подібні проблеми, і нові потенційні постачальники подумають двічі, чи варто брати участь у тендері від такого замовника.

Новини про торги в Прозорро дізнайтеся на нашій новинній стрічці

Ви виграли аукціон з купівлі майна чи нерухомості в Прозорро.Продажі, послідовність дій

Якщо ви дали найкращу ціну за актив в аукціоні Прозорро.Продажі, що далі? Такий аукціон - це державне або приватне майно, активи банків - банкрутів, оренда, дозвіл на розробку родовищ корисних копалин, арештоване майно, торги у справах про банкрутство та інші варіанти.  

Ви стали переможцем і дали найкращу ціну на торгах у Prozorro.Sale, щоб з вами було підписано договір, вам необхідно у строк не раніше 4 робочих днів і не пізніше 10 робочих днів завізувати його. Перед цим слід сплатити повною мірою всю суму, яка вийшла в результаті проведення аукціону, а також сплатити податки, комісійну винагороду авторизованому майданчику Прозорро, з яким ви брали участь у торгах. 

Ще однією статтею витрат може бути погашення заборгованостей, які були у держпідприємства, що продається, хоча про цю умову буде вказано в документації до аукціону, як і про суму заборгованості. Після оплат замовник торгів може укласти договір купівлі-продажу. Після його підписання можна переоформляти нову власність на своє ім'я або на ту компанію, яка виграла торги.

Якщо вам цікаво більше дізнатися про те, як проводяться аукціони Прозорро, то ось вам корисне посилання.
 

 

Теми