«Продаж» конфіскованих авто, обережно шахраї!

Державна митна служба України попередила українців про випадки шахрайства. Так, у соціальній мережі Фейсбук стали з'являтися оголошення продажу конфіскованих авто, які, як ніби-то розмістили працівники складів митниці та реалізатори авто, мото та іншої техніки, нібито конфіскованої на митному кордоні. Такі оголошення є шахрайством, а українцям не слід довіряти аферистам.


Постанова Кабінету Міністрів України №985 від 11 липня 2002 указує на те, що реалізація майна, конфіскованого за рішенням суду і переданого органам державної виконавчої служби, здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».


При цьому в статті 61 Закону визначено, що реалізація арештованого майна здійснюється шляхом електронних торгів, порядок проведення яких визначається Міністерством юстиції України. Такі торги проводяться тільки в електронній системі СЕТАМ (Setam/OpenMarket), і в Прозорро.Продажі (розділ «Майно», підрозділ «Митниця»).


Тільки за допомогою публічних аукціонів дозволено продавати конфісковані автомобілі. При цьому будь-яка особа (приватна або юридична), може взяти участь в цих торгах. Об'єднану базу з продажу заарештованих автомобілів, а також транспортних засобів держвласності і приватних власників, що продають авто добровільно через СЕТАМ або Прозорро, можна детальніше вивчити у нас на сайті.   
 

Теми