Звіт про виконання договору при держзакупівлях, що з ним робити в системі Прозорро.Закупівлі

Тематика статті

У публічному доступі в системі Прозорро.Закупівлі обов'язково необхідно розміщувати звіт про виконання договірних зобов'язань із закупівель. Ця вимога з'являється у зв'язку з частиною 1 статті 10 Закону № 922 "Про публічні закупівлі" ухваленого 25 грудня 2017 року. Такий звіт слід розмістити в електронній системі в публічному доступі не пізніше 20 робочих днів.

Більше інформації та новин про електронні закупівлі в системі Prozorro у нас на сайті. 

При цьому в зазначений строк звіт публікується у зв'язку з настанням однієї з причин:

  • умови договору виконані повною мірою;
  • договір розривається;
  • у договору закінчився строк дії.

Перший пункт стосується ситуації, коли договір виконано за всіма пунктами й обома сторонами. При настанні другої ситуації, вона регламентується статтею 598-609 і статтею 202-206 Цивільного кодексу України. При цьому вимога свідчить, що не можна відмовитися від виконання договірних зобов'язань в односторонньому порядку, згідно з частиною 6 статті 193 (ЦК). Якщо договірні зобов'язання були виконані, то не потрібно очікувати 20-ти денний термін розміщення звіту, так само як не потрібно очікувати закінчення терміну дії самого договору. 

Що робити зі звітом про виконання договору при спрощених закупівлях?

Законодавством передбачена процедура допорогових торгів, які регулюються частиною 2 статті 922 Закону. У рамках цієї процедури:

  • важливо забезпечити публічність при укладенні договору;
  • звіт про укладений договір має бути розміщений у публічному доступі протягом трьох робочих днів після його підписання (пункт 13, частина 1 статті 10 та частина 3 статті 3 Закону № 922).

Таким чином, сам Закон "Про публічні закупівлі" не вимагає від замовника торгів публікації звіту про виконання умов договору під час спрощеної закупівлі. Проте варто зазначити, що форма звітності заповнюється автоматично і включає номер типу проведеної закупівельної процедури.

Зміст звіту про виконання договірних зобов'язань у системі Прозорро, що включається?

Зміст звіту про виконання договірних зобов'язань визначається частиною 1 статті 42 Закону № 922. Форма документа встановлена Наказом № 490 Мінекономрозвитку від 22 березня 2016 року.

Якщо звернути увагу на поля для заповнення інформації у звіті, то вони автоматично заповнюються в системі Прозорро на основі раніше введених даних. Для публікації звіту про виконання зобов'язань, замовнику необхідно вказати: суму оплати за договором, термін його дії та причину розірвання договору, якщо таке сталося. Таким чином, електронна система автоматично вкаже на той договір, який раніше був підписаний у зв'язку з проведеними торгами.
 

 

Теми