Квартира в будинку, що будується, як не потрапити в халепу

З кожною секундою у світі стає все більше людей, а це створює потребу в нових будинках. Будуються нові будинки, на ринку з'являється нова нерухомість, проте часом і її не вистачає - і люди купують власність, яка існує лише в проєкті. Не виняток тут і Україна. У нас у країні актуальне питання, як купити квартиру в новобудові без обману. Проблемні забудовники з'являються з високою періодичністю, а це загрожує неприємностями, якщо ви хочете купити квартиру в споруджуваному будинку. 


Купівля квартири в будинку, що будується, що потрібно знати? Така подія пов'язана з досить великим ризиком, забудовник може не виконати свої обов'язки вчасно, до моменту заселення лише закінчуючи будівництво. Цей варіант неприємний, але все-таки пережити його ще можна. Набагато гірше, якщо забудовник, який отримав гроші, не має ліцензії, або є підставною особою, використаною шахраями для незаконного отримання коштів.

Як уникнути всього цього, якщо вам потрібна квартира в новобудові, ще не побудованій і не зданій в експлуатацію?

Насамперед, необхідно грамотно вибрати забудовника. Інформації про великі будівельні компанії, що продають квартири в новобудові, - море, до того ж у всіх джерелах інформації. У цьому випадку придбати нерухомість у чесного забудовника допоможе інтернет, засоби масової інформації та відгуки людей, які вже придбали в нього квартиру. Якщо за будівельною компанією існує хоч найменша похибка в наданні послуг - це неминуче просочиться крізь відповідні джерела інформації.

Забудовника обрано - час купити квартиру. Варто врахувати кілька нюансів, як то кажуть - довіряй, але перевіряй. Чи є у забудовника відповідні дозволи та ліцензія на будівництво, чи перебуває ділянка забудови в його власності, та інші нюанси можуть позначитися на якості та повноті наданих послуг.

Крім цього, варто знати правила, за якими купується нерухомість у споруджуваних будинках. Для недобудованої новобудови квартира оформляється у власність на володіння або через договір пайової участі, або через договір купівлі (резервування) цінних паперів.
Загалом купити квартиру в будинку, що будується, може будь-яка людина, яка знає основні принципи забезпечення безпеки подібної покупки. Добре ім'я будівельної фірми і правильне оформлення паперів - це левова частка успіху.

Зрозуміло, купити квартиру в зданому будинку значно безпечніше, але і ціна такого придбання може виявитися істотно вищою. Якщо будинок зданий в експлуатацію, то обов'язково складіть акт приймання-передачі квартири під час заселення. Приймання квартири в новобудові оформляється документально, так ви зможете за стандартним регламентом вступити в нову власність. 

І важливо пам'ятати, не варто гнатися за ціною і користуватися послугами маловідомих компаній на "каламутних" умовах, навіть якщо запропоновані ціни нижчі за середньоринкові вдвічі: найімовірніше, тут під маскою забудовника працюють шахраї. 

Слід пам'ятати, що купівля квартири - це дуже важливий момент у житті кожної людини, і помилка може стати фатальною. Будьте уважними та обережними - і незабаром зможете відсвяткувати гучне новосілля!
 

Теми