Купити квартиру з готовим ремонтом чи робити його самому?

Купівля квартири - важлива і відповідальна справа. У покупця є вибір: купити квартиру без ремонту, знайти квартиру від забудовника, купити квартиру без ремонту, а потім самостійно зробити ремонт, купити водночас ті будматеріали та оздоблення, які вам хочеться бачити у своєму житлі. Якщо ви відразу хочете квартиру з ремонтом, то чи готові ви заплатити за неї дорожче?  


Під час купівлі квартири насамперед необхідно звернути увагу на документи та її "історію", а також на чистоту й охайність під'їзду, дізнатися, чи проводили перепланування і чи узаконено його. Але чи такий важливий ремонт? Можливо, краще придбати "вбиту" квартиру і зробити в ній ремонт на свій смак?

"Убите житло": чи можна заощадити, купуючи його, адже якщо немає ремонту, квартира не буде житловою до моменту, поки його ви повністю не зробите? 

На запитання відповідає Марія Літинецька, керуючий партнер "Метріум Груп": "Заощадити кошти, купивши "вбиту" квартиру, дійсно можна. Усе залежить від конкретного випадку, але така можливість аж ніяк не є міфом. Однак, імовірна вигода визначається тим, наскільки великий ремонт передбачає покупець. Якщо він у будь-якому разі планує повністю переробляти житло, то, можливо, має сенс придивитися саме до "вбитих", адже на них часто роблять значні знижки".

Олексій Шльонов, виконавчий директор "МІЕЛЬ - Мережа офісів нерухомості", вважає дещо інакше: "Якщо ви купуєте квартиру, яка потребує капітального ремонту, то на ньому навряд чи вдасться заощадити. Таке житло потребуватиме серйозних фінансових вкладень (як для придбання матеріалів, так і для оплати праці будівельних бригад). До речі, обираючи будівельну бригаду, потрібно пам'ятати, що доведеться контролювати весь процес, щоб уникнути неприємних сюрпризів надалі. Трохи заощадити вдасться, якщо проводити ремонт власними силами, але в будь-якому разі на це знадобиться певний час, і якщо придбана квартира - єдине житло, то доведеться або жити з ремонтом, або тимчасово знімати іншу".

Дмитро Овсянніков, директор компанії "Іпотека": "Стикаючись із "убитими квартирами", дійшов висновку, що просто так "убитих квартир" не буває. Як правило, це квартири алкоголіків або наркоманів. У неблагополучного житла, як правило, і в документах не все благополучно. Чи варто ризикувати, купуючи квартиру відсотків на 10 нижче за середню ринкову ціну в районі, з ризиком втратити і гроші, і квартиру через її "історію" або витратити місяці, а то й роки життя в судах? Економія під час купівлі "вбитої квартири" може вийти покупцеві боком, а тому, я б не робив ставку саме на "вбиту квартиру".

Чи справді так важливо обов'язково ремонтувати квартиру після купівлі, щоб заощадити? Може квартира з ремонтом хороший вибір, і варто звернути увагу на інші речі?

Керівник департаменту міської нерухомості компанії "Будтрест-Нерухомість" Світлана Біріна: "Покупці переробляють ремонт "під себе", тому цей фактор не такий вже й важливий. Виняток становлять ті покупці, які не хочуть обтяжувати себе клопотами і намагаються відразу знайти підходящий варіант за дизайном та оздобленням. Однак потрібно зазначити, що смаки та вподобання людей за останній час серйозно змінилися, а ринок досі сповнений пропозицій з ремонтом радянської епохи".

Дмитро Овсянніков: "На ремонти квартири пропоную звертати увагу далеко не в першу чергу. Набагато важливішою є "юридична чистота" документів. На жаль, більшість покупців квартир на документи увагу звертають, але десь після транспортної доступності, вигляду з вікон і стану житла. Ріелторам доводиться докладати багато зусиль, відмовляючи клієнтів від нерухомості в хорошому стані, але з поганими документами".

Як бути, якщо покупець обирає квартири від забудовника або шукає квартири з ремонтом і хоче одразу жити в купленому житлі. Чи варто шукати квартиру з ремонтом?

Марія Літинецька: "Повністю готова квартира передбачає можливість оселитися в ній практично відразу, і саме це приваблює багатьох клієнтів". 

Дмитро Овсянніков: "Шукати квартиру з хорошим ремонтом навряд чи варто з кількох причин:

  • найчастіше свіжий ремонт роблять, щоб приховати якісь недоліки квартири;
  • на продаж якісно не роблять: плитки у свіжому ремонті, зробленому "на продаж", як правило, починають відвалюватися в перші дні після придбання;
  • навіть якщо ремонт дійсно зроблено якісно, можна не вгадати з колірною гамою: покупцеві може бути не затишно жити у квартирі, наприклад, з рожевими шпалерами або стелями кольору хакі. Ремонт може бути якісний: ламати шкода, а жити в такій квартирі - не затишно.

(Із власного досвіду пам'ятаю: коли купив квартиру, у ній була зелена ванна, у якій я почувався як жаба в болоті. Тому, одразу ж після купівлі, я виламав ванну і встановив звичайну, білу. Але ремонт санвузла потягнув за собою ремонт коридору, кухні та всіх кімнат).

  • за ремонт продавці роблять націнку, щоб компенсувати його вартість: часто можна купити квартиру без ремонту і зробити ремонт на свій смак: і дешевше, і так, як самому подобається.

На мій погляд, ідеальний варіант - це так званий "бабусин ремонт", зроблений років 20 тому: і жити можна певний час, і ясно, що свій ремонт потрібно буде зробити, і в ціні квартири немає націнки "за ремонт". 

А взагалі, обираючи житло, пропоную звертати першочергову увагу на те, що не можна змінити: на розташування будинку, на стан під'їзду, на те, щоб вікна не виходили на смітник (щоб не прокидатися під веселі крики прибиральниць і гуркіт сміттєвих баків). Потрібно з'ясувати, наскільки благополучні сусіди (з боків, зверху і знизу). А ремонт у власній квартирі - завжди можна зробити такий, як сподобається саме Вам".
 

Теми