Яке державне майно реалізується в системі Прозорро.Продажі

Тематика статті

В Україні можна купити державне майно та нерухомість, але тільки через аукціон Прозорро. Що це означає? У конкурентному публічному онлайн аукціоні здійснюється продаж державного майна, і той, хто дасть найкращу ціну, той і стане новим його власником. У цьому особливості такої процедури. 

Сюди ж належить оренда комунального та державного майна, а також мала приватизація. Можна знайти на Prozorro продажі і за багатьма іншими темами. Давайте розглянемо, як узяти участь у торгах, що на них продається, і чому це цікава тема для інвесторів і бізнесменів. 

Яке майно держвласності продається з аукціону Prozorro.Sale?

Давайте розглянемо, що пропонують аукціони Прозорро, якщо розглядати їх з погляду пропозицій держвласності. Адже на цій електронній платформі відбувається прозоро оренда і прозоро продаж також і приватної власності комерційних підприємств і приватних осіб. Такі торги ініціюються за вибором самих власників, які самі вирішили використовувати систему електронних аукціонів.

І так, які торги майном держави проводяться в Prozorro.Sale:

 • нерухомість житлова та комерційна, частка володіння яких більше, ніж на 50% належить державі;
 • єдині майнові комплекси - мала приватизація;
 • оренда земельних ділянок, а також їх продаж;
 • оренда землі сільськогосподарського призначення;
 • оренда нерухомості комунальної або державної;
 • заставне майно банків;
 • майно банкрутів;
 • арештоване майно;
 • активи збанкрутілих банків;
 • рухоме майно та основні фонди держпідприємств;
 • сировина, металобрухт тощо.

Багато великих державних компаній оголошують торги з продажу автомобілів, металобрухту, списаних предметів, обладнання, відпрацьованих матеріалів, неліквідних товарів, комп'ютерної та іншої офісної техніки, устаткування та багато чого іншого. Такі аукціони також можуть зацікавити багатьох, у чиєму бізнесі вони можуть стати в нагоді.      

Хто може купити нерухомість або інші активи через електронні торги?

Якщо говорити про те, хто може виступати як учасник - потенційний покупець або орендодавець на електронних аукціонах у Прозорро.Продажі, то це практично всі охочі. Свою заявку на участь можуть подати будь-які юридичні та фізичні особи, виняток становлять ті, хто проходить процедуру банкрутства або його майно заарештовано, і воно ж виставляється на продаж. 

Також до торгів в електронній системі не допускаються компанії або особи, пов'язані з державою агресором, і на кого поширюється закон про санкції. Важливо також зазначити, що під час подання заявки на участь ви проходите процедуру верифікації, де підтверджується ваше право на купівлю або взяття в оренду держмайна. У цьому разі від вас може знадобитися надання деяких документів або довідок.  

Як проходять аукціони в Прозорро.Продажі?

Що необхідно, щоб взяти участь у відкритому аукціоні? Для цього слід враховувати регламент Прозорро.Продажі та етапи самої участі. Вони складаються з таких кроків:

 • реєстрація - ви авторизуєтеся на одному з акредитованих електронних майданчиків, їхній список можна знайти на офіційному сайті системи;
 • вибір лота - ви знаходите новий аукціон за темою, що вас цікавить, вивчаєте умови продажу або оренди, зазначені в описі лота;
 • подання заявки на участь і надання необхідних для цього документів - верифікація учасника;
 • підготовка та подання документів - підготуйте необхідні документи і подайте цінову пропозицію, у ній ви вказуєте, за якою ціною ви готові купити або взяти в оренду актив;
 • участь в аукціоні - візьміть участь у торгах, що проводяться в три раунди, у кожному з яких учасники можуть підвищувати свої ставки;
 • оплата і підписання документів - у разі перемоги в аукціоні, оплатіть вартість активу і підпишіть усі необхідні документи у встановлені законодавством терміни.

Під документами розуміється договір купівлі-продажу, що дає вам право на переоформлення нової власності на ваше ім'я або ім'я вашої компанії, або ж договір оренди. Сам процес участі в торгах зручний і розрахований на віддалену онлайн взаємодію. 

Хоча є деякі особливості самого процесу, але тут може варто вивчити їх детальніше самостійно, або купити послуги фахівців, які профілюються на юридичній та функціональній допомозі під час роботи клієнтів з Прозорро.Продажі або Прозорро.Закупівлі.
 

 

Теми