Як прискорити продаж квартири?

Уже другий рік на вторинному ринку нерухомості відчувається вплив кризи. У наявності низький попит, що пояснюється завищеними цінами, які хоче отримати продавець, і дорожчою іпотекою порівняно зі ставкою в новобудові. У результаті попит приблизно на 15% менший за пропозиції. Це ускладнює продаж квартири, та все ж реалізації відбуваються, але повільно. Як швидко продати квартиру, і як правильно продавати в умовах наявного ринку нерухомості?


Є кілька варіантів, як продати нерухомість швидше:

  1. Звернутися до хорошого ріелтора, адже він, на відміну від власника, краще знає стан ринку. Можна довго-довго чекати відповідного покупця, але якщо хочете продати квартиру, доведеться коригувати ціну. Тим паче ціни, на думку фахівців, і далі знижуватимуться. Крім того, у ріелторів може бути вже готова база клієнтів, і серед них можуть бути люди, які чекають оголошення про продаж квартири у вашому районі.
  2. Використовувати популярні сайти, де можна продати нерухомість, оголошення давати в найбільш привабливій формі. Встановити вартість квартири на 3-5% вищою за ринкову, щоб не викликали сумніву в покупця щодо занадто низької ціни, а ці відсотки залишити на торг. Можна вказати в оголошенні - терміново продаю квартиру. 
  3. Як продати квартиру, один із варіантів подати рекламу, оголошення, і його зробити таким, щоб була в ньому якась загадка, зацікавлена людина обов'язково зателефонує. Виділені фоном, шрифтом оголошення читаються насамперед.
  4. Заздалегідь замовити технічний і кадастровий паспорти, тобто бути готовим негайно приступити до угоди - будь-які затягування можуть відштовхнути ймовірного покупця. Такий підхід дає можливість продати квартири в стислі терміни.
  5. В оголошенні написати про стан житлової площі - у хорошому стані, потребує косметичного або серйозного ремонту. Але не робити косметичного ремонту, якщо квартира виставлена на продаж. Не витрачайте час і гроші, це тільки збентежить іншу сторону. На практиці, є люди, які хочуть переробити житло повністю на свій смак і їх влаштує такий стан.

Можуть підійти і народні способи для швидкого продажу квартири. Йдеться про те, як правильно продавати при реальній зустрічі з покупцем. Важливо при цьому, щоб житло було чистим, прибраним, без зайвого мотлоху. Швидкий продаж квартири - це доглянуте чисте житло з добре освітленими кімнатами. У деяких випадках варто змінити вимикачі, розетки і дверні ручки на нові.  

Висновок, якщо хочете прискорити продаж квартири, підійдіть до справи виважено.
 

Теми