Авторизовані електронні майданчики системи Прозорро.Продажі, що це і як обрати?

Тематика статті

Впровадження системи Prozorro у 2016 році дало змогу державні закупівлі не просто перевести в електронну площину та оптимізувати, а й зробити їх публічними. Тепер не потрібна була особиста присутність на корумпованих фізичних тендерах представників бізнесу, участь стала можливою дистанційно, а саму систему вибудовували таким чином, щоб максимально прибрати корупційну складову і зробити рівні умови для всіх учасників.

Публікація результатів тендеру у відкритому доступі, інформація про переможця та умови укладеного договору, зробила державні закупівлі ще більш прозорими. Впровадження Прозорро виявилося успішним, і система отримала розвиток, принцип "Всі бачать все" приніс свої плоди у вигляді економії держбюджету. 

Наприкінці 2016 року стартував ще один проект - Прозорро.Продажі. Його створили з метою реалізації активів збанкрутілих банків, яких на той момент у країні була величезна кількість, як і необхідність погашати борги перед вкладниками та іншими кредиторами. Мета відкритих інтернет-торгів не просто вигідно продати активи, а й отримати їхню реальну ринкову вартість, що на той момент було складно. 

Тут на систему теж чекав успіх, що дало поштовх до розвитку електронних торгів, і до продажів долучився Фонд держмайна України, продовжилася програма малої приватизації, виникла ще низка тем реалізації та оренди держмайна промислової, нежитлової та навіть житлової нерухомості, земельних ділянок тощо.   

Для чого потрібні електронні майданчики системі Прозорро?

Тепер варто розкрити одну з тем, як працює система Прозорро.Закупівлі та Прозорро.Продажі в принципі. Так ми підійдемо до теми, що таке електронні майданчики Prozorro, навіщо вони потрібні, і як їх вибрати. Сама по собі система Прозорро безпосередньо не працює ні із замовниками аукціонів, ні з учасниками - потенційними покупцями або продавцями, залежно від того, йдеться про закупівлі або продаж майна. 

Такий зв'язок здійснюється через інтернет-майданчики, незалежні комерційні ресурси, які виступають у ролі посередників між самою системою Прозорро та кінцевими споживачами. Саме на цих майданчиках і здійснюється взаємодія з інформацією, сама участь в аукціонах замовників торгів та учасників, супровідна інформація, підтримка клієнтів і багато іншого, необхідного для нормальної роботи платформи. 

Якщо говорити просто, то кінцеві клієнти взаємодіють з авторизованими і сертифікованими інтернет-майданчиками, а сама система Прозорро взаємодіє тільки з цими майданчиками. При цьому такі посередники забезпечують:

  • повний і рівноправний доступ усім учасникам до торгів;
  • своєчасне та одночасне відображення змін в аукціоні, якщо такі виникають;
  • можливість онлайн брати участь у торгах із закупівель товарів, робіт чи послуг держкомпаніями, або продажу держмайна;
  • необхідною інформаційною та консультаційною підтримкою;
  • економію часу та грошей клієнтів, адже всі процеси відбуваються дистанційно через інтернет, безпосередньо зі свого електронного кабінету на одному з майданчиків, у такий самий спосіб здійснюється документообіг.

За таке посередництво авторизовані інтернет майданчики отримують комісійну винагороду. Її розмір фіксований і для всіх таких посередників однаковий. Розмір винагороди залежить від конкретних торгів і регулюється державою. Самі по собі майданчики платять державному підприємству "Прозорро" і платять податки, оскільки для них це комерційна діяльність. 

Як обрати електронний майданчик?

Як обрати такий майданчик системи Prozorro, якщо ви хочете взяти участь в аукціонах? Будь-який такий посередник не просто під'єднується до бази і системи Прозорро, його сертифікують і авторизують, він проходить необхідний цикл адаптації, підключення, тестування працездатності всіх модулів. А потім уже відкривається можливість роботи з кінцевими споживачами. Природно, що саме по собі Prozorro все знає про кожен такий електронний майданчик.

Для його вибору вам слід уважніше розглянути тих претендентів, які вам сподобаються, а зробити це можна на офіційному сайті Прозорро, достатньо пройти за посиланням

Критерії вибору ви вже встановлюєте самостійно. Це може бути зручність інтерфейсу, наочність інформації, що надається, добре поставлена консультаційна підтримка, а також інші ваші уподобання. За базовим функціоналом такі майданчики рівні між собою, але вони відрізнятимуться за супровідними можливостями та непрямими перевагами, які надаються, що і забезпечує здорову конкуренцію між ними та кращі умови для клієнтів.
 

 

Теми