Земельні торги в Прозорро заплановано на червень, ФДМ презентував проєкт «Земельний банк»

Тематика статті

Фонд державного майна України презентував на конференції AGRO UKRAINE SUMMIT 2024 свій проєкт «Земельний банк». Йдеться про можливість на довгостроковий період взяти в оренду землі сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності. 

Інформація про оренду землі в Прозорро на прикладі актуальних аукціонів у нас на сайті. 

Згідно з умовами проєкту, передбачається виставити на торги в електронній системі Прозорро.Продажі с/г землі в оренду, причому їхня початкова вартість становитиме 12% від оціночної. Договори оренди укладатимуться на 14 років, якщо ділянки передбачають вирощування однорічних культур, і на 25 років, якщо багаторічних.

Наприкінці червня 2024 року заплановано перші торги. Найближчим часом очікується інформація про перший пул аукціонів на ділянки загальною площею 104,2 тисячі гектар. З цього приводу так висловився заступник голови ФДМ Ігор Тимошенко: «Проєкт “Земельний банк” покликаний максимально ефективно використати земельні ресурси, які є в розпорядженні держави, і підтримати агровиробників, особливо тих, хто втратив свої землі через війну».
 

Теми