У Прозорро відбувся найбільший продаж в історії роботи системи на суму 9,2 млрд. гривень

В електронній системі Прозорро.Продажі пройшов аукціон з реалізації підприємства ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат». За всю історію існування електронної системи, це виявився продаж на найбільшу підсумкову суму в 9,2 мільярда гривень. Продаж відбувся в рамках справи про банкрутство. Переможцем торгів став ПАТ «Дніпровський коксохімічний завод», що входить до групи Metinvest.

За умовами проведення торгів допускалася ситуація, при якій торги відбудуться, навіть якщо в них візьме участь лише один учасник, але стартова ціна не може бути знижена. У підсумку так і сталося, а підвищення вартості від початкового значення відбулося на 9%. Якщо учасник на торгах буде тільки один, то він автоматично стає переможцем з сумою покупки, яку він вказав у своїй ціновій пропозиції.

Такий механізм в даному випадку виявився ефективним інструментом підвищення ціни. Про це так висловився директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболєв: «Механізм аукціону в системі Прозорро.Продажі побудований так, що дозволяє отримувати зростання ціни навіть з одним учасником. Ті, хто беруть участь в аукціоні не знають, хто ще крім них прийде на торги, тому вже на етапі закритої цінової пропозиції подають суму, вищу за стартову. Вкотре при продажі таких складних і великих активів система демонструє свою ефективність».

Теми