У жовтні оголошено і проведено в Прозорро.Продажі близько 200 земельних торгів

Продажі, а також здача в оренду землі сільськогосподарського призначення по-справжньому заробили в системі Прозорро.Продажі на початку жовтня поточного року. Перший аукціон був оголошений 07 жовтня 2021 року, його оголосила Тавричанська сільська рада (Каховський район, Херсонська область). А всього в цьому місяці було проведено близько 200 аукціонів. З них торги по оренді налічують 138 аукціонів, і 58 - продаж.


Всього було запропоновано на продаж або в оренду близько однієї тисячі гектар землі сільськогосподарського призначення. Оголошена в системі Прозорро вартість склала 140 мільйонів гривень. Всі торги проходять виключно за англійською схемою, тобто на підвищення ціни. У топ-5 областей, в яких активно оголошують земельні аукціони, увійшли: Одеська, Закарпатська, Київська, Житомирська та Львівська.


Відповідно до Закону України №1444 і Постанови №1013, яка вступила в силу 05 жовтня 2021 року, Прозорро.Продажі визначено адміністратором електронної торгової системи, в якій відбуваються земельні торги. Таким чином забезпечується здорове конкурентне середовище та публічність процесу.


У торгах можуть взяти участь будь-які бажаючі особи: аграрні або фермерські компанії, або навіть звичайні громадяни. На торгах в електронній системі можуть пропонуватися не тільки державні землі, тут продаються ділянки і від власників. Більш докладно про актуальні аукціони можна дізнатися у нас на сайті.    
 

Теми