ТОП 5 алкотестерів для особистого користування

Тематика статті

Іноді буває необхідно точно знати ступінь сп'яніння алкоголем людини, і це можна зробити або за допомогою тестів, або спеціальним приладом. Такий прилад має назву - алкотестер. Якщо таке тестування проводиться в медичних цілях, органами правопорядку, на підприємствах і в інших офіційних випадках, то алкометри (ще одна назва такого приладу) будуть професійного типу.

Це дороге продуктивне стаціонарне або портативне обладнання. Але бувають ситуації, коли тест на алкоголь необхідно зробити для особистих потреб, і тут немає сенсу вже купувати дорогий прилад з великою продуктивністю. Тут більше підійде недорогий, але точний і надійний варіант. І ТОП-5 таких актуальних моделей для нашої країни ми і розглянемо. 

Навіщо потрібен алкометр для особистих цілей?

Якщо з професійною технікою під час вимірювання та визначення ступеня сп'яніння все зрозуміло, з точки зору цілей її застосування, то навіщо необхідні персональні моделі. Тут можна виділити кілька практичних рекомендацій щодо їх застосування, а саме:

 • перед ухваленням рішення про керування автомобілем, якщо не так давно ви вживали спиртні напої - вам у числовому вираженні важливо знати, в якому ви стані саме в цьому випадку, необхідне розуміння, як відреагує алкотестер патрульної служби дорожньої інспекції, якщо вас захочуть перевірити на тверезість, і чи можна взагалі сідати за кермо;
 • при виході на роботу і за умови, що на підприємстві здійснюється медичний контроль на тверезість - тут також важливо знати точне значення, адже краще оформити відгул або лікарняний, ніж отримати звільнення за появу на робоче місце у нетверезому вигляді;
 • для контролю члена сім'ї - якщо один із членів вашої родини має алкозалежність і лікується від неї, то алкометр персонального типу допоможе його краще контролювати. Це ж стосується і контролю складної дитини підлітка;
 • під час разових тестувань на підприємстві - якщо на фірмі, комбінаті або заводі не проводять регулярних тестувань працівників, але в деяких поодиноких випадках це може знадобитися, то тут цілком підійдуть персональні моделі.

Можна навести й інші приклади, а також вказати причини використання алкотестера для особистих потреб, але загалом ідея зрозуміла.    

ТОП 5 найкращих моделей алкотестерів для особистих потреб

Давайте тепер зупинимося на п'ятірці найбільш затребуваних моделей алкометрів для особистого використання. ТОП-5 матиме такий вигляд:

 • АлкоФор 107 - чудова дуже компактна і недорога вітчизняна модель напівпрофесійного і професійного типу, має якісний електрохімічний сенсор, що забезпечує високу точність, ідеально підходить для періодичних персональних вимірювань і очолює рейтинг.  
 • AlcoScan AL 5500 - спеціально розроблений прилад для особистих цілей на базі напівпровідникового датчика, має хорошу точність, невеликі розміри, працює від батарейки, зручний і цілком прийнятний за ціною.
 • АлкоФор 105 - ще одна модель українського виробника, є професійним приладом, що працює на базі електрохімічного сенсора, завдяки малим розмірам і невисокій ціні ідеально підходить для особистих потреб, адже забезпечує дуже хорошу точність і можливість проводити кілька тестувань поспіль протягом одного дня.  
 • Overmax AD-06 - перевага цієї моделі хороша ціна для цієї ніші алкотестерів і за умови, що вона працює на базі електрохімічного сенсора. Хороший варіант для персонального застосування, дає змогу робити кілька вимірів протягом дня з постійною точністю.
 • AlcoScan AL 2500 elite - вдала компактна напівпровідникова модель, що має вигідну ціну та підходить для 1-2 тестувань упродовж дня, вирізняється потрібною точністю вимірювань, вона й замикає наш рейтинг.

Тут варто обмовитися, ТОП-5 алкометрів для особистого використання підібраний таким чином, що ми маємо справу з точними приладами. Точність важливий критерій у цьому випадку, вам не потрібен результат вимірювань з великою похибкою, тому що ви не можете покластися на показання приладу. 

У наведеному рейтингу, наприклад, у всіх приладах застосовується мундштук. Це невелике допоміжне пластикове пристосування, за допомогою якого можна тестову камеру алкотестера якісно наповнити повітрям з легень. Це підвищує точність вимірювань, і якщо результат потрібен з маленькою похибкою, то безконтактний метод (просто подути в бік приймальної камери пристрою) виявляється непідходящим, оскільки знижує точність.  

Ціна у наведених позицій не маленька, але й цілком прийнятна, якщо робити їхню купівлю із сімейного бюджету. Зрозуміло, є алкотестери набагато дешевше і навіть дуже дешеві, але у них величезні проблеми з точністю, а значить їм не можна довіряти. Навіщо вам алкометр, який може дати хибнопозитивний або ж хибнонегативний результат, навіть якщо він дуже дешево коштує.  

На що звертати увагу при виборі персонального алкотестера?

Зупинимося на низці критеріїв, за якими варто вибирати алкометр особисто для себе і домашнього застосування. Ми вже зазначили вище, що точність головний критерій, його слід поставити в один рядок із ціною за прилад. А найбільш значущі критерії матимуть такий вигляд:

 • хороша точність з великим вимірюваним діапазоном;
 • ціна пристрою і наявність документів до нього;
 • обов'язкова наявність допоміжних мундштуків;
 • тип датчика (напівпровідниковий або електрохімічний), тут електрохімічний буде в пріоритеті, оскільки він кращий, надійніший і продуктивніший;
 • кількість тестів, після яких потрібне налаштування точності роботи сенсора (часовий інтервал між повірками або налаштуваннями роботи до заводських параметрів);
 • наочність отриманих результатів і зручність управління;
 • компактні розміри і невелика вага, незалежне джерело живлення - це дає змогу носити алкометр із собою, у разі потреби.  

Час від часу, щоб підтримати заводську похибку роботи пристрою, необхідно калібрувати датчик, так ви зможете розуміти, що він працює із заданою точністю. Це особливо важливо, якщо ви алкотестер використовуєте порівняно часто.

Як деякий висновок можна зазначити, що дешеві моделі персональних алкометрів купувати не варто, важливо вивчити характеристики приладу перед його купівлею. Якщо ви можете собі дозволити модель електрохімічного типу, то можна сказати, що вони в пріоритеті, тому що більш надійні і мають кращу якість.

 

Теми