Скільки коштує зробити ремонт в квартирі?

ремонт в квартирі

Отже, ви придбали свою власну квартиру, про яку так довго мріяли. Тепер настав час облаштовувати її та перетворити порожню «коробку» на затишний, стильний та практичний простір.

Ремонт квартири – процес не лише тривалий та такий, що трохи псує нервову систему (хіба ви захочете делегувати його професіоналам і замовите роботу під ключ). Це також і додаткові витрати, які необхідно прописати завчасно. Адже, як показує практика, повний ремонт приміщення коштує стільки, скільки 50-70% квартири.

Сьогодні ми розберемось з основними статтями витрат на ремонт квартири та порахуємо, яку суму потрібно відкласти, аби отримати вражаючий результат.

Що входить до витрат на ремонт квартири?

Ремонт – це збірне поняття, яке складається із безлічі різноманітних робіт. Про деякі з них ми навіть не здогадуємось до того часу, поки не розпочнемо підготовку до переїзду в нову квартиру. Ми зараз не будемо говорити про декоративні та додаткові елементи, які встановлюються вже на останньому етапі. Давайте зупинимось більше на основних процесах:

 1. Оздоблювальні роботи. Ціна залежить в першу чергу від самих матеріалів. Наприклад, хороший ламінат коштує 1200 грн/ м2. А керамічна плитка – 600 грн/ м2.
 2. Електрика та освітлення квартири. Проведення усіх проводів, встановлення розеток та освітлювальних приладів плюс порахуйте вартість самих розеток, вимикачів та люстр.
 3. Сантехніка (унітаз, ванна, умивальники) та водопровід.
 4. Меблі та побутова техніка (велика та дрібна).

Від чого залежить вартість ремонту квартири?

Перш ніж почати ремонт в квартирі, необхідно завчасно запланувати бюджет. Краще навіть відкласти гроші трохи з надлишком – адже незаплановані витрати під час проведення ремонтних робіт трапляються повсякчас. Від чого буде залежати остаточна вартість усіх робіт? На неї впливатимуть:

 1. Метраж квартири. Вартість ремонту однокімнатної квартир 35 м2 та простору з аналогічною кількість кімнат, проте площею вже в 55 м2 буде відрізнятись. Тому важливо рахувати не лише кількість кімнат, але й метраж приміщення.
 2. Планування. Навіть найменші квартири можуть мати таке складне та незрозуміле планування, що майстрам для проведення якісного ремонту знадобиться більше сил, а вам – коштів.
 3. Тип квартир. Якщо ви плануєте робити ремонт в новобудові, потрібно буде провести всі роботи, включно з підключенням до електромережі та проведенням необхідних комунікацій. У вторинній нерухомості ця стаття витрат частіше відсутня.
 4. Ваші особисті вподобання. Якщо ви хочете мармурову плитку чи натуральний паркет в усіх кімнатах, готуйтесь, що ремонт вийде не з дешевих. Проте відкидати власні бажання не варто – адже квартира має бути комфортною та затишною саме для вас.

Серед додаткових факторів, які можуть впливати на вартість проведення ремонтних робіт:

 • курс валют – розрахунок часто проводить в доларах;
 • якість матеріалів та їхня ціна;
 • розцінки майстрів;
 • терміни виконання робіт – терміново чи по стандартному плану.

Скільки коштує ремонт квартир сьогодні?

Тепер давайте дізнаємось більш детально, скільки потрібно заплатити за ремонт. В якості прикладу візьмемо роботи, проведені у новобудові – адже тут найбільша кількість статей витрат. Орієнтуємось в першу чергу на кількість кімнат, проте не забуваємо, що метраж приміщення відіграє не останню роль. Отже:

 1. Ремонт 1-кімнатної квартири коштує від 150 тис. грн. Дешевше – якщо ви плануєте лише косметичний ремонт, дорожче – якщо плануєте використовувати елітні класи матеріалів.
 2. Ремонт 2-кімнтатної квартири коштуватиме приблизно 200 тис. грн. це якщо говорити про метраж у 60 м2.
 3. Ремонт 3-кімнатної квартири, звісно, вийде дорожчим – приблизно 300 тис. грн. адже тут усе буде залежати від планування приміщення та кількості людей, які в ньому проживають. Адже потрібно, щоб квартира була практичною та комфортною.

Якщо ж орієнтуватись на метраж квартири, вартість ремонту вираховують за 1 м2. У такому разі без урахування усіх будівельних матеріалів, власне сама робота обійдеться приблизно 100 доларів за м2. Якщо ж порахувати ще ціну будматеріалів, необхідних для облаштування приміщення, вартість ремонту зростає до 150-160 доларів за м2.

Пам’ятайте, що розцінки також залежать від регіону – і вартість ремонту квартири в Києві буде вищою, ніж в невеликому містечку сусідніх областей.

Звісно, вартість ремонту – поняття суто індивідуальне. Адже важливо враховувати безліч нюансів: від необхідності вирівнювати стіни чи підлогу до зміни засклення, ремонту балкону чи вибору побутової техніки. Головне – завчасно складіть план робіт та пропишіть їхню вартість, можливо навіть порадьтесь із спеціалістами. Це допоможе підготуватись та відкласти потрібну суму, щоб зробити ремонт один раз і на багато років наперед.

Теми