Чому холодильники такі дорогі і як зекономити на покупці?

Чому холодильники такі дорогі і як зекономити на покупці?

Міському мешканцю прожити без холодильника практично неможливо. Навіть якщо людина звикла харчуватися в ресторанах і замовляти піцу додому, все одно якийсь невеликий запас їжі має бути в будинку. Та й напої в літню спеку бажано охолоджувати, щоб краще вгамувати спрагу. При відвідуванні магазинів побутової техніки можна відзначити, що холодильник ціна варіюється в широкому діапазоні. Але навіть бюджетні моделі коштують недешево. Чому вартість даного побутового приладу така висока і що впливає на її формування?

Шість причин, чому холодильники коштують дорого

Йтиметься про холодильники вищого цінового сегмента.

 1. Енергоефективність

Усі сучасні моделі належать до класу A (A+, A++, A+++). А щоб пристрій споживав менше електроенергії, агрегати повинні мати високий ККД.

 1. Управління

Дешеві моделі, в буквальному значенні цього слова, керуються за допомогою стусанів. Регулятори температури чи вологості, які ніби йдуть у комплектації, працюють вкрай неточно. За чітку роботу дорогого холодильника відповідає сучасний процесор. Сенсорний екран та зручні стильні клавіші – також додаткові витрати у виробництві.

 1. Роздільні компресори

Цей агрегат відповідає за циркуляцію фреону за контуром охолодження. У дорогих моделях встановлюють два компресори. Якщо морозильник або основна камера порожні, можна вимкнути один із компресорів для економії.

 1. Сухе заморожування No Frost

Холодильники з крапельною системою потребують частого розморожування. Серед них також можна знайти дуже гідні екземпляри. Але сьогодні в тренді холодильники No Frost, у яких не утворюється крижана шуба. Вони простіші в експлуатації і загалом служать довше.

 1. Вбудований функціонал

Якщо почитати характеристики холодильників Samsung або LG, знайдемо безліч інноваційних функцій та рішень:

 • Nature Fresh – підтримка оптимальної вологості у відсіку для фруктів;
 • Door Cooling – рівномірний розподіл холоду;
 • AirFlow – задавайте необхідну температуру навіть на окремій полиці;
 • Big Freezing Zone у морозилці – тут можна встановити ще нижчу температуру для шокового заморожування м'яса та риби, що сприяє тривалому зберіганню зі збереженням свіжості продукту.

Список можна продовжувати і надалі. Кожна нова функція – додаткові витрати виробника.

 1. Комплектуючі високого класу

Висувні ящики та лотки виконані не просто із пластику, а з особливої пластмаси з мікро перфорацією для кращої вентиляції. Цей матеріал здатний витримувати низькі температури та температурні перепади. Додайте внутрішню електропроводку та трубки з металевих сплавів, які теж витримують не найсприятливіші умови експлуатації.

Зрозуміло, що це лише вершина айсберга. Можна згадати ще про дизайнерські рішення, використання дорогих мікросхем і чіпів, льодогенератори, і, звичайно ж, бренди.

Виникає закономірне питання - Як заощадити на покупці холодильника?

Ось кілька порад:

 • вибирайте моделі меншого розміру, якщо вам не потрібний величезний холодильник;
 • на продукцію минулих років магазини можуть пропонувати знижки;
 • відмовтеся від непотрібного функціоналу, якщо купуєте холодильник для напоїв та елементарного набору продуктів;
 • звертайте увагу на менш відомі бренди - Ardesto, Candy, Gorenje.

Обов'язково почитайте відгуки в інтернеті та порадьтеся з друзями перед покупкою.

Теми