Перелік державних сільськогосподарських земель, що здаються в оренду, розширився

Український Уряд затвердив законопроєкт №7588, який передбачає розширення переліку сільськогосподарських земель, які можна здавати в оренду. Йдеться про сільгоспземлі, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, зокрема й землі, що перебувають у власності НАН і НААН, розмір ділянок яких перевищує 100 га. 


Для всіх суб'єктів з наявністю в їхньому розпорядженні таких сільгоспземель будуть створені акціонерні товариства з державною часткою власності в них 100%. Це дасть змогу здавати їх в оренду за допомогою відкритих аукціонів у системі Прозорро.Продажі. Таким чином ліквідуються сірі схеми здачі їх в оренду і використання, і сам процес істотно спрощується.


На офіційному сайті Prozorro.Sale так висловилися з цього приводу: «Ухвалені парламентом зміни розширюють категорії державних сільгоспземель, які передаватимуться в оренду через онлайн-аукціони в електронній торговій системі Прозорро.Продажі, що в результаті допоможе підвищити надходження до держбюджету. За майже два роки роботи земельних онлайн-аукціонів у державній електронній торговельній системі до бюджетів різних рівнів надійшло щонайменше 1,4 млрд гривень, більше ніж 1 млрд від продажу, та понад 380 млн/рік від оренди - за час повномасштабної війни». 
 

Теми