Готується старт великої приватизації, які компанії продадуть першими

Після підписання Постанови Кабінету міністрів від 21 липня 2023 року в системі електронних аукціонів триває підготовка до старту великої приватизації. Під великою приватизацією розуміються єдині майнові комплекси та державні підприємства, продажна вартість яких перевищує 250 мільйонів гривень. 


На поточний момент система Прозорро.Продажі готується до старту аукціонів, і вже опублікувала перелік авторизованих електронних майданчиків, за допомогою яких буде здійснюватися процедура реалізації аукціонів. Для цього вже підготовлено необхідний функціонал. Таких маркетплейсів налічується 17.  


З приводу старту великої приватизації так висловився заступник міністра економіки Олексій Соболєв: «Найближчим часом ми плануємо запустити процес Великої приватизації, який має суттєво збільшити надходження до державного бюджету. Також це матиме позитивний вплив на відновлення та економічне зростання через ефективне управління майном, покращення бізнес-клімату та залучення інвестицій».


На поточний момент відомий перелік великих підприємств державної власності, що готуються до приватизації. Серед них уже цього року будуть проведені торги таких компаній:

  • ОПЗ – «Одеський припортовий завод»;
  • Центренерго;
  • ОГХК – «Об'єднана гірничо-хімічна компанія»;
  • «Запорізький титаномагнієвий комбінат».

Уряд припускає, що вже цього 2023 року велика приватизація має принести до бюджету близько 400 мільярдів гривень.   
 

Теми