Особливості продажу землі в Україні в 2021 році

Як відомо, з 01 липня 2021 року в Україні стартував продаж землі, що необхідно знати про це, якщо ви хочете взяти участь в аукціоні? Відповідно до Закону № 552-IX, українські власники можуть продавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення до 100 га. Продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності заборонений, але може здаватися в оренду. Інші ділянки землі держвласності можуть продаватися або здаватися в оренду.

З 01 липня 2021 по 31 грудня 2023 р.р. продаж землі обмежується площею 100 гектарів. При цьому купити ділянку можуть тільки фізичні особи, які є громадянами України. Сама реалізація буде проходити тільки в системі Прозорро.Продажі з публічних електронних аукціонів. Орендарі, які орендують землю з 2010 року, отримають переважне право на придбання.


З 01 січня 2024 року продаж землі буде розширений для ділянок до 10 тисяч гектар, а купити землю вже можуть юридичні особи, які зареєстровані за всіма правилами законодавства в нашій країні. Як і раніше, сільськогосподарські ділянки, що належать державі продавати заборонено, але можна здавати їх в оренду. Доступ до покупки землі для іноземних громадян і компаній буде вирішуватися за допомогою всеукраїнського референдуму.   
 

Теми