Мала та велика приватизація будуть проводитись у Прозорро.Продажі зі спрощеннями у період військового стану

Наприкінці липня 2022 року Верховна Рада затвердила законопроект №7451, який передбачає спрощення та прискорення проведення аукціонів із малої, а також старту великої приватизації. Дані торги відбуватимуться в електронному форматі на платформі Прозорро.Продажі з деякими змінами. Старт аукціонів планується й у період воєнного стану.


Усі результати про проведені торги, а також перебіг аукціонів можна буде спостерігати у спеціальному модулі аналітики bi.prozorro.sale, який буде доступний.


У період військового стану торги з малої приватизації проводитимуться із змінами, зокрема:

  • договір купівлі-продажу з переможцем укладатиметься після оплати повної суми, отриманої в результаті проведеного аукціону;
  • якщо учасника дискваліфікували двічі, його гарантійний внесок збільшуватиметься;
  • оплата участі в аукціоні списуватиметься з гарантійного внеску;
  • інші зміни.

Ряд нововведень спрощує та прискорює процедуру проведення торгів. Після закінчення військового стану аукціони триватимуть за новими правилами.


Велику приватизацію також буде ініційовано виключно в електронній системі Prozorro. Варто уточнити, що об'єктом великої приватизації є матеріальне чи нематеріальне державне майно, оцінна вартість якого перевищує 250 мільйонів гривень. Реалізація торгів проводитиметься після ухвалення постанови Кабінету Міністрів України про порядок продажу об'єктів великої приватизації.
 

Теми