За допомогою кредиту можна досягти багато споживацьких цілей: придбати житло, автомобіль, оплатити навчання та навіть інколи закрити діру в нестачі сімейного бюджету. Які види та принципи кредитування бувають та для чого вони призначені?
Один зі способів придбати недороге житло - квартири на Прозорро. Ось пропозиції щодо них у нас на сайті.
Іпотека — це вид кредиту, який надається банком або фінансовою установою для придбання нерухомості, зазвичай житла.
Україна має декілька законодавчих актів, які регулюють іпотечне кредитування. Основними законами, що визначають правову базу для іпотечного кредитування в Україні, є наступні:
Іпотечне кредитування — відносно нова в Україні послуга, тому практикується доволі рідко. Частіше — розстрочки від самого забудовника. Тим не менш, деякі банки з огляду на конкуренцію пропонують вигідні умови.
Ви також можете взяти у банку кредит на будь-яку суму для будь-яких цілей — купівлі авто, побутової техніки, тощо. Однак, для отримання суми в банку вам доведеться пройти перевірку (скоринг) у обраній вами установі. Також будьте готові, що вам доведеться надати дані поручителя та чекати на рішення банку деякий час, особливо якщо це стосується великої суми. Багатоцільові кредити також регулюються Цивільним кодексом та Законом України "Про банки і банківську діяльність".
Кредитна картка Кредитна картка — це платіжний інструмент, який надається банком. Вона дає можливість здійснювати покупки, платити за товари та послуги в різних місцях, а також брати в банкоматах готівку на умовах позичення. Ви також можете зберігати на кредитній картці свої власні кошти. Кредиткою можна користуватися постійно для побутових витрат — головне вчасно (зазвичай раз на місяць) закривати заборгованість
Мікрокредит — це така ж позика, як і в банку, однак її видає мікрофінансова установа. У МФО можна отримати кредит онлайн без відмови, однак і відсоткова ставка в даних установах набагато вища, ніж у банку.
В Україні діяльність мікрофінансових організацій (МФО) регулюється рядом законодавчих актів, такими як Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" Закон України "Про захист прав споживачів" та “Про споживче кредитування”.
Ви можете користуватися будь-яким видом позик залежно від ваших потреб, однак радимо, для уникнення проблем, завжди вчасно повертати кошти.