Які є варіанти перевірки переможця аукціону в Прозорро.Закупівлі

Тематика статті

Під час проведення аукціону із закупівель державними компаніями та організаціями товарів, робіт або послуг, замовник торгів зобов'язаний проводити перевірку (верифікацію) переможця. Це робиться для того, щоб зрозуміти приналежність і кінцевого бенефіціара учасника, який виграв торги. Якщо він належить або співвідноситься з громадянами рф або особами, пов'язаними з розв'язаною проти України війною, то з ним не можна укладати договір.

Більше інформації щодо роботи електронної системи Прозорро.Закупівлі, змін у законодавстві, правил та вимог, а також особливостей роботи можна дізнатися у нас на сайті.  

Така вимога виникає згідно з Постановою Кабінету міністрів №187 від 03 березня 2022 року, щоб захистити національні інтереси, забороняється виконувати грошові та інші зобов'язання, у разі якщо стягувачем є:

  • громадянин рф;
  • юридична особа, зареєстрована згідно з чинним законодавством рф;
  • юридична особа, яка зареєстрована згідно із законодавством України, але кінцевим бенефіціаром, членом або учасником, який володіє часткою статутного капіталу 10% і більше, є громадянин або юридична особа рф. 

Замовник торгів зобов'язаний переконатися, що компанія переможець не підпадає під дію жодного з перерахованих вище пунктів. Для цього він має перевіряти переможця - учасника в реєстрах, щоб задовольнити вимогу Постанови. Однак може виникнути ситуація, яка й мала місце не так давно, що доступ до реєстрів виявиться закритим, що робити в цій ситуації?   

Варіанти перевірки кінцевого бенефіціара, якщо реєстри не працюють

Є й інші способи перевірити кінцевого бенефіціара компанії переможця аукціону, крім звернення до реєстру. Що для цього необхідно зробити:

  • зайдіть на сайт Міністерства цифрової трансформації України та знайдіть розділ "Проєкти";
  • перейдіть у розділ "Дія.Бізнес";
  • далі в розділи "Додаткові посилання" й "Сервіси та можливості для підприємців";
  • оберіть пункт "Перевірити партнерів".

Далі у вас буде два варіанти. Один - сервіс моніторингу даних і сайт "Опендатабот", де ви знайдете розділ компаній і підприємств, якими володіють росіяни або білоруси. Вам достатньо ввести назву або код підприємства в систему пошуку, і ви знайдете або навпаки не знайдете ту фірму, яка виграла аукціон у системі Прозорро.Закупівлі. Від цих даних ви можете відштовхуватися під час верифікації переможця.

Другий варіант - онлайн-сервіс перевірка і сайт "YouControl", де ви в пошукову систему вводите ідентифікаційний код переможця і отримуєте всю необхідну інформацію про нього. Можна сказати, що провести з усіма цими можливостями верифікацію учасника – переможця не складно.
 

 

Теми