Які документи необхідно надати для участі в аукціонах Прозорро.Продажі?

Тематика статті

На аукціони в системі Прозорро.Продажі державні підприємства та організації виставляють на продаж різні активи. Це не тільки мала та велика приватизація, майно банків-банкрутів, продаж та оренда землі, а й оренда держвласності, реалізація дозволів на використання надр, торги у справах банкрутства та інші теми. Окремо варто зазначити, що і звичайні комерційні компанії через цю електронну платформу продають свої активи за власною ініціативою, що вказує на її ефективність.

І бізнесу, інвесторам та підприємцям можуть бути цікаві такі аукціони. Адже від можливості виграти оренду приміщення в привабливому місці для приватного підприємця, можна придбати єдиний комплекс того чи іншого підприємства для інших великих гравців та учасників. 

Давайте розглянемо, що необхідно, аби взяти участь у торгах Prozorro.Sale, які слід надати довідки та документи? Як підвищити шанси на перемогу?   

Найцікавіші новини про продаж та оренду майна в Прозорро на нашому сайті.

Хто може взяти участь у торгах Prozorro.Sale?

Варто зазначити, що в аукціонах з реалізації держмайна або здачі його в оренду можуть брати участь такі категорії учасників:

 • приватні особи в деяких ситуаціях;
 • підприємці, фізичні особи, платники єдиного податку;
 • комерційні компанії та підприємства, платники податку на загальних підставах;
 • бізнесмени та інвестори іноземних держав, за виключенням осіб з громадянством держав агресорів, і якщо це передбачено умовами торгів;
 • держкомпанії та інші організації, які фінансуються з бюджету.

Щоб участь була можливою, необхідно зареєструватися на одному з акредитованих інтернет-майданчиків Прозорро, що мають офіційний статус. За допомогою них ви будете безпосередньо брати участь у торгах, розміщувати свої пропозиції в систему, розміщувати документацію тощо.

При цьому вам необхідно обрати потрібні торги, подати заявку на їхню участь, розмістити документи та довідки про себе, які необхідні, сплатити гарантійний та реєстраційний внесок і подати свою комерційну пропозицію. Давайте окремо зупинимося на пункті про надання тих документів, які необхідні для участі.    

Корисна інформація про роботу електронної системи Прозорро на нашому сайті.

Які документи вам потрібно буде надати для участі в торгах?

Щоб вас кваліфікували на аукціон як учасника, вам необхідно надати деякі документи та довідки про себе або свою організацію. Що саме слід надати:

 • завірену копію свідоцтва про реєстрацію підприємця або підприємства;
 • виписку з Єдиної державної реєстраційної та регулюючої служби із зазначенням основної інформації про юридичну особу;
 • довіреність на представника, якщо вас представляє на аукціоні довірена особа;
 • копію документів, що посвідчують довірену особу, (паспорт);
 • копію статуту або іншого установчого документа;
 • довідка, що підтверджує статус платника податків;
 • завірений список осіб, які є кінцевими бенефіціарами компанії - учасника;
 • доказ, що ви маєте необхідні фінанси для участі в торгах, (річна фінансова звітність за останній рік, підписана керівником і головним бухгалтером, підтвердження наявності банківської гарантії або грошових коштів на рахунку, наявність необхідних дозволів, ліцензій або сертифікатів, якщо це є у вимогах).

Для успішної верифікації може знадобитися підтвердження, що ви не маєте податкових заборгованостей, на вас немає судимостей, арешту майна, відкриття справи про банкрутство, ви і ваша фірма не замішані в корупційних, економічних та інших протиправних махінаціях. Такі дані можуть бути затребувані для участі в аукціоні і як документальний доказ. Можуть бути і ще якісь вимоги, проте їх замовник торгів повинен додатково вказати. 

Як ще один документ учасника аукціону в Прозорро.Продажі, вам необхідно надати свою комерційну пропозицію, де ви вказуєте свою ціну за той актив, який хочете придбати. Якщо так вийде, що ви опинитеся єдиним учасником, то ви і виграєте торги з тією ціною, яку вказали в пропозиції. 

Якщо інші учасники є, але ваша ціна буде найвищою за лот, то у вас буде можливість останніми в раунді аукціону називати ціну, що підвищує можливість виграти. Це варто враховувати при складанні стратегії на конкретно взятий аукціон.
 

 

Теми