Як вибрати робот-пилосос для квартири?

Прибирання свого житла - не найприємніше заняття, що вимагає тимчасових витрат і зусиль, а також відповідного настрою. При цьому сміття постійно намагається накопичитися, особливо на підлозі. Чи є рішення, як без вашої участі на рівні автоматизації процесу проводити прибирання підлоги в квартирі або будинку? 


Рішення є, для цього достатньо підібрати відповідний робот-пилосос. Тут можна подивитися різні моделі такої техніки (https://comfy.ua/vacuum-cleaning-robots/), це одні з найкращих варіантів, представлених у нас в країні.


Давайте детальніше зупинимося на питаннях базових функцій роботів-пилососів, їхніх особливостях експлуатації та правильності вибору для квартири. 

Основні функції робота-пилососа


Головне призначення роботизованого пилососа - прибирання поверхні підлоги без участі людини в автоматизованому режимі. При цьому такі пристрої можуть мати різні функції, тому вони й відрізняються за вартістю. Давайте розглянемо їхні базові опції:

  1. тільки з функцією пилососа і наявністю пилозбірника;
  2. прибирання пилу, шерсті тварин, дрібного сміття з подальшим миттям підлоги;
  3. тільки мийник поверхонь (підлоготер), без наявності пилозбірника.

Першу опцію можна назвати базовою, і вона підходить практично для будь-яких типів поверхонь підлоги (лінолеум, паркет, плитка, ковролін або килимове покриття, ламінат, інші, а також змішані поверхні). Якщо ви хочете, щоб автоматично проводилося вологе прибирання, то можна вибрати здвоєну опцію пилососа і мийника. 

Важливо врахувати, що розумний робот відрізнятиме гладкі водостійкі поверхні від килимових покриттів, де миття проводитися не буде. Під конкретне завдання є окремо підлоготери, але для квартири вони не дуже підходять.

Як вибрати робот-пилосос для квартири?


Вибір відповідного під ваші вимоги робота-пилососа залежатиме не тільки від бренду і ціни за пристрій. Важливо врахувати його характеристики, а також специфіку і розмір площі поверхні підлоги житла. На які параметри слід звертати увагу під час купівлі:

  • кількість опцій - тільки пилосос чи ще й мийник;
  • потужність пристрою, а також потужність всмоктування пилу та сміття;
  • час автономної роботи на акумуляторі, цей показник безпосередньо залежатиме від площі підлоги, а також необхідності проведення ще й мийки;
  • час повної зарядки пилососа;
  • типи щіток у комплекті;
  • програмування режимів роботи і часу проведення прибирання;
  • обсяг контейнерів для сміття і води;
  • рівень шуму, якщо цей критерій важливий для вас.

Можна відзначити й інші характеристики. Для прикладу, наявність ультрафіолетової лампи, що вбиває шкідливі бактерії та мікроорганізми на підлозі, або ж здатність збільшувати потужність всмоктування на килимових покриттях, а також автоматизоване спустошення контейнера для сміття на базі робота. Тут варто прочитати всі доступні можливості техніки перед її купівлею. 


Управління більшістю моделей роботів-пилососів здійснюється з дистанційного пульта, який йде в комплекті. Є варіанти, коли управління можна здійснювати зі смартфона і через Bluetooth, для цього встановлюється на телефон керуюча програма.   

Поради щодо догляду та використання робота-пилососа


Для кого насамперед потрібні роботи-пилососи? Тут можна виділити такі ситуації:

  • за наявності в будинку маленької дитини, яка грається, зокрема й на підлозі;
  • якщо є домашні улюбленці, так вдається позбутися накопичення їхньої шерсті або пір'я на підлозі;
  • у ситуації, коли один із членів сім'ї має алергію, особливо якщо вона на пил, за допомогою частих і регулярних прибирань вдається сильно знизити ймовірність прояву симптомів та їхню тяжкість;
  • наявність у безпосередній близькості від житла шкідливих виробництв, жвавих автодоріг або джерел пилу;
  • якщо вам ліньки часто робити прибирання, а також в інших випадках.

Робот сам проводитиме регулярне чищення і прибирання, для цього ви можете запропонувати йому графік робіт. Частота прибирання залежатиме від ступеня забруднення поверхні в часі. Якщо швидко з'являється сміття, шерсть тощо, то автоматичне прибирання краще робити щодня. При порівняно слабкому ступені забруднення, графік можна зробити один раз на 2-4 дні. 


Для обслуговування робота-пилососа важливо періодично очищати наповнений збирач сміття, а також наповнювати контейнер для води. Усередині самого робота є фільтри, вони також потребують регулярного очищення. Період обслуговування безпосередньо залежатиме від частоти використання пристрою. У разі частого використання приладу, сміттєзбірник слід очищати приблизно один раз на 2 місяці.    

Як підсумок


Єдиний спосіб підтримки постійної чистоти підлоги - це застосування автоматизованих процесів і використання робота-пилососа. Це все можна робити без безпосередньої участі людини, що робить таке обладнання максимально зручним.

 
Є ситуації, коли такі пристрої просто необхідні для будинку або квартири, але їх також можна купувати для комфорту і підтримки чистоти. Така техніка буде дуже корисна ледачим людям, а також тим, хто не любить робити часті прибирання. Адже людство вже давно мріє, що деяку не надто приємну роботу за них робитимуть роботи, це якраз один із таких випадків.  


Роботизований пилосос купуйте під свої потреби, з урахуванням його можливостей і зручного для вас цінника, а також з урахуванням площі підлоги у вашій оселі та матеріалів її покриття. Купівля такого обладнання в будинок швидко приведе вас до думки, що воно вкрай необхідне на постійній основі.
 

 

 

 

 

Теми