Як працювати з системою Прозорро, особливості участі в аукціонах

Тематика статті

Переведення в електронний онлайн формат державних українських закупівель дало змогу не тільки спростити процес, а й зробити його відкритим. Таким чином процедура закупівель держкомпаніями товарів, послуг і робіт стала прозорою і доступною для участі в них будь-яких охочих бізнесменів на рівних конкурентних умовах. Перехід відбувся 2016 року, а саму електронну систему назвали Прозорро.Закупівлі (Prozorro на той момент).

Програма Прозорро аукціони - це відкритий, публічний, конкурентний онлайн-формат, де працює правило "Всі бачать все", що істотно ускладнює реалізацію корупційних схем. Прозорро - це аукціони, що проводяться в інтернет форматі, а отже брати участь у них можна дистанційно, як і дистанційно не в друкованому форматі надавати необхідні документи. Як проводити тендер або аукціон Прозорро для замовників торгів та учасників, на цьому моменті варто зупинитися детальніше.    

Як замовники та учасники електронних аукціонів Прозорро взаємодіють із системою?

Цього ж 2016 року, після того як було вдало впроваджено портали закупівель, через схему публічних аукціонів вирішили продавати активи збанкрутілих вітчизняних банків. Впровадження системи Прозорро Продажі стартувало з торгів Фонду гарантування вкладів, а пізніше як замовники долучилися Фонд держмайна та інші державні й комунальні структури, які хотіли продати або здати в оренду свої активи.

У підсумку сформувалося дві окремі системи Прозорро.Закупівлі та Прозорро.Продажі. І якщо ви вирішили в аукціонах цих платформ узяти участь, як правильно це робити, розглянемо послідовність дій:

 • вибір авторизованого інтернет майданчика;
 • реєстрація на обраному майданчику;
 • пошук аукціону з продажу держмайна або закупівлі товарів, робіт чи послуг держкомпаніями;
 • вибір і реєстрація на потрібний вам Прозорро аукціон;
 • оплата початкового внеску та віддалена онлайн-участь у торгах (час і дата їх проведення буде заздалегідь повідомлятися, задовго до старту);
 • автоматичне (без участі людей) визначення переможця, тут перемагає той, хто за аукціон Прозорро дає найкращу ціну;
 • якщо ви виграєте торги, то з вами їх замовник буде змушений укласти договір поставки або купівлі-продажу.

Що означає пункт "вибір авторизованого майданчика", розглянемо детальніше.  

      

Особливості вибору авторизованого майданчика

Сама по собі система Прозорро, незалежно від типу платформи і торгів, безпосередньо не взаємодіє ні із замовниками аукціонів, ні з їхніми учасниками. Така взаємодія здійснюється тільки через сертифіковані інтернет-майданчики, які являють собою сайти сторонніх компаній. 

Ці комерційні незалежні від держави компанії отримують після виконання умов і відповідних виплат можливість під'єднатися до бази і функціоналу Прозорро із закупівель і продажів. Саме з їхньою допомогою замовники та учасники можуть брати участь у торгах, але при цьому тільки авторизовані майданчики взаємодіють із самою системою.    

Як вибрати авторизований інтернет майданчик? У всіх таких незалежних сайтів спільні базові функціональні можливості. Іншими словами, з їхньою допомогою можна брати участь в обраному вами аукціоні. При цьому, якщо інформація про торги на якомусь етапі змінюється, і замовник вносить ці зміни, то вони відображаються одночасно в усіх майданчиках одразу. 

Винагороду у вигляді фіксованої комісії такі майданчики також отримують, і вона буде однаковою для всіх. Сума комісійних залежить від конкретних торгів, і встановлюється державою. А відрізняються такі майданчики супутніми послугами і можливостями. Що це означає:

 • зручність функціоналу;
 • наочність наданої інформації;
 • рівень і якість комунікації з клієнтами;
 • консультаційна та інформаційна підтримка;
 • налаштування на особливості та вподобання клієнта;
 • інші критерії.

Інакше кажучи, вам слід серед великої кількості електронних авторизованих інтернет-майданчиків Прозорро вибрати той, який вас влаштовує за переліченими вище параметрами. А розглянути їх детальніше можна, якщо пройти за посиланням на офіційний сайт Prozorro.

Якщо вас цікавить важливі та актуальні новини з продажу державного та комунального майна Прозорро.Продажі, то їх ви можете дізнатися у нас на сайті, ось посилання на новинну стрічку.
 

 

Теми