Державні акціонерні товариства продаватимуть і здаватимуть в оренду свої активи тільки через аукціони Prozorro

Кабінет міністрів України своєю постановою від 22.09.2023 року №1032, визначив правила продажу та оренди майна державних акціонерних товариств, 100% акцій яких належать державі. Відтепер оренда або продаж активів таких компаній здійснюватиметься виключно через публічні аукціони, що проводяться в системі Прозорро.Продажі.

Об'єкти на продаж за темою оренда комунального та державного майна в Україні, а також адміністративно-офісна нерухомість можна переглянути і вивчити у нас на сайті. 


Постанова набула чинності з 28 вересня 2023 року. Раніше акціонерні товариства державної належності могли продавати або здавати в оренду своє майно в порядку, який визначали самостійно. Передбачається, що нововведення знизить корупційні ризики і принесе в бюджет країни більші доходи. Допускаються аукціони не тільки класичного типу на підвищення ціни, а й голландські з можливістю покрокового зниження вартості. 


У торгах з оренди або купівлі активів АТ можуть брати участь і іноземні громадяни, виняток становлять громадяни РФ і Білорусі. До великих акціонерних компаній тут належатимуть: "Укрзалізниця", "Укрпошта", НАК "Надра України", "Укренерго", АТ "Автомобільні дороги України", АТ "НАК "Нафтогаз", АТ "Національна громадська телерадіокомпанія", АТ Аграрний фонд, ПАТ "Укргідроенерго", Українське Дунайське Пароплавство та інші підприємства.
 

Теми