Домашній кондиціонер: правила експлуатації

Про домашню кліматичну техніку не знає хіба що лінивий. Її використовують для створення комфортної температури у приміщенні за першої нагоди. Але як правильно користуватися саме кондиціонером, знають не всі. Нижче ми розповімо про основні принципи експлуатації цієї техніки.

Важливі правила

Кондиціонер розрахований на охолодження повітряних мас у кімнаті. Тому повітря, яке виходить із нього, обов’язково має циркулювати. Головний принцип під час розміщення внутрішнього блоку кондиціонера — відсутність перед ним будь-яких загород. Заборонено монтувати пристрій перед шафами, меблями, перегородками.

Під час роботи кліматичної техніки важливо тримати всі вікна та двері зачиненими. В іншому випадку охолодження буде недоцільним. Для підтримки встановленої температури в кімнаті важлива так звана герметичність.

Встановлюючи температуру, дотримуйтесь принципу — на 7-10 °C нижче, ніж вулична температура. Найоптимальнішим для здоров’я вважається ще менший інтервал — від 5 до 7 °C. Фахівці рекомендують не охолоджувати повітря в кімнаті нижче 22-24°C. На тлі спеки та зниження температури в приміщенні з кожним градусом відбувається навантаження на кондиціонер і перевитрата електроенергії.

Порада: знижувати температуру всередині за умови сильної спеки на вулиці потрібно поступово. Рекомендовано — на 2-3 градуси щогодини.

Як направити потік повітря

Прохолода в порівнянні зі спекою на вулиці — це дуже добре. Однак потрібно подбати, щоб холодне повітря не завдало шкоди здоров’ю. Повітряний потік необхідно направити таким чином, щоб він не потрапляв на людину. Тому відрегулюйте положення вертикальних і горизонтальних жалюзі. Особливо важливо дотримуватись цього правила, якщо ви працюєте або спите в кімнаті, де встановлений домашній кондиціонер для комфортного клімату.

Правильний монтаж внутрішнього блоку

У жодному разі не розташовуйте внутрішній блок кондиціонера там, куди більшу частину дня потрапляють прямі сонячні промені. Таким чином вдається захистити пристрій від перегріву. Якщо нехтувати цим правилом, вбудовані температурні датчики некоректно визначатимуть температуру в приміщенні, внаслідок чого робота внутрішнього блоку буде постійно на високій потужності, а температурний режим — не відповідати бажаному.

Зовнішній блок за необхідності слід захистити козирком і решітками.

Провітрювати чи ні?

Якщо ваш кондиціонер не має опції підмішування вуличного повітря, то доведеться регулярно провітрювати приміщення. Робити це бажано через кожні 2-3 години безперервної роботи пристрою. На час провітрювання кондиціонер бажано вимикати.

Порада: і не забувайте про те, що кондиціонер неабияк сушить повітря. Тому для створення оптимального мікроклімату у кімнаті обов’язково використовуйте зволожувач. Подивитись асортимент таких пристроїв можна на Allo.ua.

Технічне обслуговування кондиціонерів

Пам’ятайте про обов’язкове технічне обслуговування кліматичної техніки. Важливе регулярне вологе чищення блоку зовні, а також чищення внутрішніх фільтруючих елементів та замір/дозаправка холодоагенту.

Теми