АРМА продаватиме арештоване майно тільки через Prozorro і змінює правила відбору управителів майном

Тематика статті

Кардинальні зміни буде впроваджено в систему конкурсного відбору управителів арештованим майном, про це заявило Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Головне нововведення торкнеться зміни в управлінні арештованими активами. Тепер буде впроваджено конкурсну основу, яка стане перешкодою корупційним ризикам. 


Посадові особи АРМА не зможуть обирати управителів у ручному режимі, що спостерігалося в цій організації багато років. З цього приводу так висловилися в офіційному повідомленні в Агентстві: «Затверджено революційний Порядок відбору управителів заарештованим майном. Оновлений порядок відбору встановлює чіткий і недвозначний алгоритм підготовки та проведення змагань управителів відповідно до законодавства про публічні закупівлі. Документ зобов'язує використовувати виключно систему електронних закупівель "Прозорро.Продажі". Такий підхід послідував за справедливими звинуваченнями з боку профільних НУО, медіа та громадськості в непрозорості та корупційних ризиках, що містилися в програмах управління майном»  


Зміни в їхньому поточному стані були підтримані Міністерством юстиції, Міністерством економіки, громадською радою при АРМА, ДП Prozorro та громадськими антикорупційними організаціями (State Watch, Transparency International, Правозахисний Антикорупційний Ресурс Українського Суспільства тощо).


До електронних аукціонів у Прозорро.Продажі, де замовниками буде АРМА, відтепер зможуть долучитися не лише всі охочі учасники, а й громадські організації, інстанції та особи, які здійснюють антикорупційний контроль.  
 

Теми