Заарештовані активи, що перебувають у відомстві АРМА, продаватимуться тепер через Прозорро.Продажі

Кабінет міністрів України своїм рішенням вніс зміни до постанов КМУ від 09 серпня 2017 р. №558 "Про добір на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють реалізацію заарештованих активів" та від 27 вересня 2017 р. №719 "Про затвердження Порядку реалізації заарештованих активів на електронних торгах". 


Тепер усі заарештовані активи, що перебувають у відомстві Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), будуть реалізовуватися за допомогою електронної системи Прозорро.Продажі. Це стосується і можливості їх продажу за кордоном. На думку Міністерства економіки України, це вдосконалить процес передання у власність нового власника заарештованого майна, а також дасть змогу на вигідніших умовах для держави реалізувати їх, за допомогою чесних конкурентних торгів.

З цього приводу так висловився заступник Міністра економіки України Олексій Соболєв: "Міністерство економіки брало активну участь у розробці та погодженні ухвалених змін. Уряд унормував проведення онлайн-аукціонів з продажу арештованих активів - це важливий крок до прозорої реалізації такого майна, що забезпечить збільшення надходжень до державного бюджету. Ухвалене рішення - можливість і для потенційних покупців та інвесторів уперше відкрито поборотися за такі активи за прозорими та конкурентними правилами. Ще одна важлива зміна - розблокування можливості реалізації заарештованих активів за кордоном, гроші з продажу яких йтимуть також до держбюджету та підтримуватимуть економіку. Очікуємо, що ці зміни дадуть змогу підвищити й ефективність роботи АРМА". 
 

Теми