У 2023 році електронні аукціони Прозорро.Продажі принесли до держбюджетів різних рівнів понад 14 млрд гривень

Тематика статті

У підсумковому пресрелізі Міністерства економіки йдеться про те, що за підсумками 2023 року до державних бюджетів різних рівнів надійшло від електронних аукціонів у системі Прозорро.Продажі понад 14 мільярдів гривень. Кошти надійшли від майже 20 тисяч успішно проведених торгів. 

З цього приводу так висловилася перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко: "Цьогоріч майже 26 тисяч учасників - малий, середній і великий бізнес, а також громадяни, які шукали активи для своїх потреб - взяли участь в електронних торгах. Вони купували та орендували на онлайн-аукціонах державну та комунальну нерухомість, землю, отримували в прозорий спосіб спецдозволи на користування надрами, промисел, змагалися за активи банкрутів, ліквідованих банків, що, своєю чергою, є важливим внеском і в залучення приватних інвестицій у державні та комунальні активи, і в забезпечення стабільності економіки".

При цьому середній коефіцієнт зростання стартової ціни активів, що продаються, склав майже в 2 рази. Із 14 мільярдів гривень до бюджету надійшли кошти - 4,8 мільярда Фонд гарантування вкладів, 3,3 мільярда - мала приватизація, 2,7 мільярда - торги у справах банкрутства та 1,4 мільярда земельні торги.
 

Теми