Нерухомість банків банкрутів можна взяти в оренду через Prozorro.Продажі

Фонд гарантування вкладів реалізував у 2022 році пілотний проект, унаслідок якого було здано в оренду об'єкти нерухомості, що належать збанкрутілим українським банкам. Здача в оренду здійснювалася з аукціонів електронної системи Прозорро.Продажі. 


Протягом минулого року було реалізовано 172 аукціони оренди, які за результатами принесли 1,8 мільйона гривень грошових надходжень щомісяця. Ситуацію так прокоментувала заступниця директора-розпорядника Фонду Ольга Белай: «Надходження від оренди, як і кошти від продажу активів та обслуговування і погашення кредитів, є одним із джерел, за рахунок чого погашаються вимоги кредиторів банку. За минулий рік від оренди майна банків було отримано майже 74 млн. грн. При цьому ми відкриті до пошуку нових інструментів, здатних збільшити кошти, що надходять від роботи з активами, і від оренди майна зокрема».


У 2023 році планується продовжити це починання, що дасть змогу перевести його на постійну основу. Зацікавлені особи можуть узяти участь у таких торгах, і взяти в оренду нерухомість банків банкрутів, яка їх цікавить. Тим паче, що більша частина аукціонів відбувається за голландською схемою на зниження початкової вартості оренди.
 

Теми