Про систему
Замовникам
Постачальникам
Майданчикам
Регламенти
Регламент
Регламент аукціонів Rialto
Контакти
Процедури
Конкурентний вибір
Запит цінових пропозицій
Аукціон на підвищення
Блог

Система комерційних торгів RIALTO оновила функціонал

Новини

Від 16.10.18 р. оновлений регламент системи щодо проведення двохетапних тендерів.

В комерційних тендерах, особливо під час закупівлі складних товарів та послуг, у замовників часто виникає потреба вводити свої суб’єктивні оцінки. Для складних закупівель, де ціна може не бути головним фактором, в RIALTO існує процедура двохетапного тендеру. Вона передбачає можливість визначення якісних показників та їх ваги, етап прекваліфікації учасників і безпосередньо електронні торги на пониження ціни. 

Наразі введені такі оновлення у двохетапних тендерах:

1. Замовник може визначати додаткові нецінові критерії, які оцінює суб’єктивно.

2. На етапі прекваліфікації і після електронного редукціону, ті учасники, пропозиції яких ще не були розглянуті і замовник не дав по ним рішення, мають можливість відредагувати свої пропозиції.

3. Скорочено мінімальний строк подання пропозицій від 5-ти днів до 1-ї доби.

4. Замовник може розглянути тендер навіть, якщо була подана одна пропозиція. Він може її прийняти або відхилити, в такому разі тендер буде вважатися тим, що не відбувся.

Новий функціонал дає можливість замовникам при складних закупівлях отримати найкраще збалансовану пропозицію за ціною та якістю:

  1. Професійні послуги - розробка та впровадження ІТ систем, маркетинг та креатив, аудиторські послуги, юридичні послуги, бізнес-консалтинг, тощо.
  2. Товари, в яких замовнику важлива сила бренду, але наперед оцінити всі бренди, присутні на ринку, неможливо або просто недоцільно. 
  3. Товари, в яких смакові характеристики, естетика оформлення чи, наприклад, якість пошиву впливають на вибір, але замовник закуповує таку номенклатуру несистемно і не має експертизи, яка дозволить наперед визначити всі вимоги.

Якщо взяти закупівлю послуг, то професіоналізм людей далеко не завжди можна визначити в роках досвіду людей чи у кількості їх сертифікатів. Або замовник хоче пропонувати своїм клієнтам та співробітникам смачну каву і одночасно має довіру до своїх колег, які продегустують різні запропоновані сорти і розставлять суб’єктивні оцінки.

Андрій Кучеренко, керівник екосистеми комерційних торгів RIALTO пояснив доцільність оновлень: “Зараз такі тендери проводяться переважно вручну – постачальники надсилають свої пропозиції на електронну пошту закупівельників. І часто призначення суб’єктивних оцінок проводиться вже тоді, коли відомі всі деталі комерційних пропозицій учасників. На практиці нерідко це приводить до того, що переможця тендеру іноді просто “призначають”, іноді підсвідомо, за допомогою нецінових критеріїв.

Те, що зараз зробили ми, дозволяє розставити оцінки до аукціону. Тобто тоді, коли остаточні ціни учасників не просто невідомі  замовнику, а ще взагалі не визначені. Всі коефіцієнти система рахує автоматично і учасник це бачить ще до аукціону і може скорегувати свою стратегію. Наприклад, якщо він бачить, що отримав невисокі бали, він може торгуватись агресивніше. І якщо в результаті баланс ціни та якості буде витриманий краще – замовник може отримати пропозицію, що набрала менше “якісних” балів із помітним дисконтом. 

Тут важливо розуміти базову річ – до аукціону мають бути допущені лише ті учасники, чиї пропозиції в принципі влаштовують замовника. І аукціон просто допоможе збалансувати ціну та якість.”

Наразі оновленні можливості визначення нецінових показників вже реалізовані на майданчиках екосистеми, таких як Zakupki.Prom.ua та SmartTender. Інші майданчики мають підключити його найближчим часом.

Наталя Ковальова, керівник проекту комерційних торгів майданчика Zakupki.Prom.ua так прокоментувала нові можливості системи: "Досить поширена ситуація, коли предмет закупівлі складний і тендерне завдання не в повній мірі може відобразити всі характеристики і вимоги до товару чи послуги. В результаті, учасники не знають, що саме вказувати в своїх пропозиціях. Вони подаються, і на етапі прекваліфікації виявляється, що замовник хотів зовсім інше, а можливості виправити свою пропозицію у постачальника не було.

Новий функціонал це змінить. Тепер на етапі прекваліфікації замовник може дати учаснику зворотний зв'язок по телефону або при особистому спілкуванні. На підставі цих коментарів у постачальника є можливість відредагувати свою пропозицію або навіть відкликати її, якщо розуміє, що вона нерелевантна.

Ми очікуємо, що завдяки такій комунікації в учасників буде чітке розуміння очікувань замовника, а значить вони зможуть запропонувати йому необхідний товар або послугу за хорошою ціною."


Photo by Caleb Lucas on Unsplash

Поделиться
Оцінка постачальників
Клуб закупівельників